بیش از 25 هزار مخاطب تنها از سه نمایش «یک روز تابستانی»، «بی تابستان» و «خاموشی دریا» در تماشاخانه ایرانشهر دیدن کردند.

پایگاه خبری تئاتر: به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل تماشاخانه ایرانشهر، نمایش‌های «یک روز تابستانی» به کارگردانی پارسا پیروزفر، «خاموشی دریا» به کارگردانی نیما دهقان در سالن دکتر ناظرزاده کرمانی و «بی تابستان» به کارگردانی امیررضا کوهستانی در سالن استاد سمندریان این روزها در حالی با استقبال قابل‌توجه مخاطبان روبه‌رو شده است که تا روز دوشنبه ۲۲ مردادماه بیش از ۲۵ هزار مخاطب به تماشای این آثار نشسته‌اند.

این استقبال در حالی است که از ابتدای سال ۹۷ تماشاخانه ایرانشهر با دو سالن دکتر ناظرزاده کرمانی و استاد سمندریان میزبان بیش از ۶۵ هزار مخاطب بوده است. در روزهای اخیر یکی از خبرگزاری‌های جنجالی و متاسفانه با داعیه اصولگرایی، عزم دارد با اخبار و تیترهای کاذب و جعلی ناشی از توهم‌بافی خبرنگاری مغرض، تماشاخانه فعال و پرمخاطب ایرانشهر را ورشکسته قلمداد کند و مهملات دیگری نیز در باب «بر سر دوراهی خانه هنرمندان ایران بین ارشاد یا شهرداری» بافته و منتشر نماید. این در حالی است که مطابق اساسنامه خانه هنرمندان ایران، این نهاد، کانون فرهنگی، مستقل، غیرسیاسی و غیردولتی بوده و متعلق به کلیت جامعه هنری کشور است و در ۱۹ سال فعالیت خود همواره از حمایت‌ها و کمک‌های شهرداری تهران و بعضاً وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برخوردار بوده است. کاملاً طبیعی است که در شرایط اقتصادی سخت کنونی این مجموعه برای تداوم فعالیت خود اقدام کند و انتظار داشته باشد که از حمایت جدی‌تر این دو نهاد عمومی و دولتی برخوردار باشد.

جهت مزید استحضار مردم شریف کشور به ویژه اهالی و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر مجدداً اعلام می‌کنیم از بودجه چند هزار میلیارد تومانی حوزه فرهنگ و هنر کشور حتی یک ریال آن امسال و سال‌های گذشته به خانه هنرمندان ایران، تماشاخانه ایرانشهر و اغلب انجمن‌های تخصصی هنری کشور اختصاص نیافته است و تعاملات و پیگیری‌ها و درخواست‌های جدی‌ اخیر از مقامات مسئول کشور به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استیفای این حق فراموش شده است و هیچ ربطی به توهمات و بافته‌های برخی افراد مغرض و یا بی‌اطلاع ندارد