علی سرتیپی مدیرعامل شرکت پخش فیلمیران از حذف تجهیزات سنتی پخش و استفاده از شیوه جدید پخش فیلم خبرداد.

پایگاه خبری تئاتر: علی سرتیپی مدیرعامل شرکت پخش فیلمیران گفت: به زودی از یک شیوه مدرن و روزآمد در اکران و پخش فیلم استفاده می‌کنیم در این شیوه هارد به عنوان وسیله انتقال و ارسال فیلم به سینماها از چرخه اکران و پخش حذف می‌شود.

سرتیپی تاکید کرد: استفاده از فناوری‌های روز دنیا اجتناب‌ناپذیر است. گرچه شیوه‌ای که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز نسبتاً جدید محسوب می‌شود اما این شیوه مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

وی افزود: گرچه این شیوه نیز نسبتاً امروزی تلقی می‌شود اما در هر حال می‌توان ضریب خطایی برای آن متصور بود. فیلم‌ها به دلایل فنی، کیفی و نظارتی ممکن است بارها در حین اکران نیز اصلاح شوند یا تغییراتی داشته باشند.

تهیه‌کننده فیلم «رحمان ۱۴۰۰» در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلاتی که در اکران «رحمان ۱۴۰۰» پیش آمد نیز ناشی از این شیوه اکران است یا خیر اظهار کرد: مشکل ایجاد شده نیز به نوعی نتیجه رویه سنتی در پخش فیلم است. در این روش فیلم‌ها در هاردهای متعدد به سینماها می‌روند و طبیعتاً امکان خطا و ارسال نسخه اصلاح نشده فیلم هم وجود دارد.

سرتیپی گفت: فیلم «رحمان ۱۴۰۰» در ۱۴۰ سینما روی پرده رفت که از این میان تنها ۲ سینما هارد اصلاح نشده را به اشتباه روی پرده فرستادند و همین ۲ مورد علت توقیف فیلم شد.

سرتیپی تاکید کرد: بعد از این اتفاق و پس از بررسی همه‌جانبه به این نتیجه رسیدیم که بهتر است از مدرن‌ترین شیوه پخش استفاده کنیم؛ شیوه‌ای که در جهان نیز نسبتاً تازه است و عملاً هارد را از چرخه پخش خارج می‌کند و در نتیجه امکان چنین خطاهایی نیز منتفی است.

مدیرعامل فیلمیران تصریح کرد: به هر حال در شیوه فعلی تعدد هارد و تغییرات و دخیل بودن خطای انسانی گاهی چنین مشکلاتی را ایجاد می‌کند. ما همواره تلاش کرده‌ایم تا نوآوری در پخش و اکران را به عنوان یک اصل مد نظر قرار بدهیم و این امر در سیاست‌های کاری ما همچون توسعه و تجهیز پردیس‌های سینمایی نیز مشهود است.

سرتیپی در پایان عنوان کرد: بخشی از این کار می‌تواند توسط بخش خصوصی انجام شود و بخش دیگری از آن نیز نیازمند حمایت بخش دولتی و توسعه زیرساخت‌های لازم است.