مجموع درآمدهای گیشه سینماهای چین در سال ۲۰۱۸ میلادی با رشد ۹ درصدی به ۸.۸۷ میلیارد دلار رسید.

پایگاه خبری تئاتر: رسانه‌های دولتی چین اعلام کردند مجموع سود سالانه سینمای این کشور از فروش سال ۲۰۱۸ میلادی ۸.۸۷ میلیارد دلار بوده که ۶۲ درصد از این رقم از محل نمایش فیلم‌های چینی در سالن‌های سینما حاصل شده است، این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ سهم سینمای داخلی چین از گیشه سینماها ۵۴ درصد بود.

همچنین شمار پرده‌های نمایش فیلم در سینماهای چین به بیش از ۶۰ هزار سالن رسیده که ۹۳۰۰ سالن بیش‌تر از آمار سال ۲۰۱۷ میلادی است. تعداد سالن‌های سینما در سراسر آمریکا بر اساس اعلام انجمن ملی سینمادران آمریکا برابر با ۴۰ هزار سالن است.

چین چند سالی است که مشغول تقویت سینمای داخلی خود در برابر فیلم‌های واردتی و هالیودی است که از جمله اقداماتش می‌توان به اختصاص دادن ظرفیتی محدود برای اکران فیلم‌های غیرچینی اشاره کرد.

در سال گذشته میلادی فیلم «عملیات دریای سرخ» با فروشی بالغ بر ۵۷۵ میلیون دلار، بالاتر از «کارآگاه محله چینی‌ها ۲» با ۵۴۱ میلیون دلار و «مردن برای زنده ماندن» با ۴۵۱ میلیون دلار، پرفروش‌ترین فیلم اکران‌شده در سینماهای چین بود.

«سلام آقای میلیاردر» (۳۶۶ میلیون دلار)، «انتقام جویان: جنگ ابدیت» (۳۵۹ میلیون دلار)، «شکار هیولا ۲» (۳۵۶ میلیون دلار)،‌ «ونروم» (۲۷۰ میلیون دلار)، «دنیای ژوراسیک پادشاهی سقوط‌کرده» (۲۶۱ میلیون دلار)، «آکوامن» (۲۳۲ میلیون دلار) و «شماره یک آماده» به ترتیب در رتبه‌های بعدی موفق‌ترین فیلم‌ها در گیشه سینمای چین بودند.