نمایش «ماه و پلنگ» درباره وضعیت زندگی کولبر‌های کرد است که این بار با نگاهی متفاوت و عاشقانه به زندگی آن‌ها می‌پردازد.

پایگاه خبری تئاتر: وحید زارعی کارگردان نمایش «ماه و پلنگ» در خصوص اجرای این نمایش گفت: نمایش «ماه و پلنگ» درباره وضعیت زندگی  کولبرهای کرد است که این بار با نگاهی متفاوت و عاشقانه به زندگیشان می پردازیم. من اهل کردستان هستم و دغدغه همیشگی من اجرای نمایشی درباره زندگی کولبرها و مردم کرد بوده است.

وی افزود: از مدت ها پیش فکر اجرای این نمایش به ذهنم رسید و حدود دو یا سه  ماه پیش نمایشنامه آن را نگارش  و با ۲۵ جلسه تمرین, نمایش را برای اجرا آماده کردیم. فضای نمایش «ماه و پلنگ»  سوررئالیسم و شخصیت های نمایش شامل پلنگ, ماه و سرباز مرزبانی است که این شخصیت ها داستان نمایش را پیش می برند و فضای کار را می سازند.

زارعی در خصوص انتخاب بازیگران نمایش «ماه و پلنگ»  گفت: پیش از این با بازیگرانی کار کرده بودم که در این نمایش حضور دارند و البته بازیگران و عوامل جدیدی هم به گروه اضافه شده اند. محور کار من انتخاب بازیگران چهره نبود و قصد داشتم از بازیگران تئاتری برای کارم استفاده کنم. معمولا برای اجرا بردن تئاتر مشکلاتی به وجود می آید؛ اما برای نمایش «ماه و پلنگ»  مسئولان سالن همکاری خوبی با ما داشتند و کارها به درستی و طبق روال پیش رفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اجرای تئاترهای خصوصی هزینه بالایی دارد و تأمین این هزینه برای گروه های تئاتری سنگین است، روند اجرای نمایش ما کمی طولانی شد.

کارگردان نمایش «ماه و پلنگ»  در خصوص پیش بینی خود از استقبال تماشاگران بیان کرد:  با توجه به موضوع نمایش و اینکه بخشی از عواید کار  برای درمان کودکان مبتلا به سرطان درنظر گرفته شده است, فکر می کنم استقبال از نمایش خوب باشد. از طرفی کردهایی که در تهران زندگی می کنند از کار ما حمایت می کنند. فکر می کنم با تبلیغاتی که برای نمایش درنظر گرفته ایم , اتفاق خوبی برای آن رخ دهد.

گفتنی است نمایش «ماه و پلنگ»  از تاریخ  ۲۵ مرداد ماه در تماشاخانه شهرزاد اجرا می‌شود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان