وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سهم 43 درصدی گروههای شهرستانی در جشنواره سی و هفتم نشان م‌یدهد گروه‌های نمایشی  در گوشه و کنار ایران فعال هستند.

پایگاه خبری تئاتر: عباس صالحی در مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اظهار کرد: هنر نمایش این ویژگی را دارد که در یک ارتباط زنده، تجربه وجودی هنرمند را با مخاطب به اشتراک بگذارد و مخاطب در یک فضای پیوسته با هنرمند، آن تجربه وجودی را در قالب خود حس و با آن ارتباط برقرار کند.

صالحی ابراز کرد: هنر نمایشی در ایران طی دهه‌های گذشته رشد، تعالی و پیوستگی خود را داشته که این مرهون خلاقان این هنر  یعنی پیشکسوتان و جوانان فعال در این عرصه است.

وی توضیح داد: طی چهار دهه گذشته در حوزه متن ، اجرا و سایر بخش های این هنر شاهد تحولات زیادی بوده ایم که این روند هم مرهون همت اساتید است و هم حاصل تلاش کسانی است که پا جای پای اساتید گذاشته اند.

وی با اشاره به نقش پررنگ گروه های شهرستانی در جشنواره سی و هفتم افزود: امسال شهرستان‌های مختلف سهم قابل توجهی در جشنواره بین المللی تئاتر فجر داشتند که این نشان میدهد در جای جای این کشور تئاتر کار می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اینکه  ۴۳درصد آثار عرضه شده در این جشنواره از هنرهای نمایشی استان ها بوده، نشان دهنده حرکت رو به رشد هنر تئاتر در ایران است.

صالحی در ادامه با اشاره به بیش از ۶۰۰ نمایشنامه ارسالی به این جشنواره گفت: این نمایشنامه ها اغلب توسط نسل جوان نوشته شده که این جای امیدواری دارد.

این مسئول خاطر نشان کرد: بدون شک معاونت هنری وزارت ارشاد برای عرضه ، تدوین و به مرحله اجرا رسیدن این کنون کمک خواهد کرد.

وی گفت: مسیر هنر نمایش در ایران مسیر رو به رشدی است و هر روز به پویایی آن اضافه می شود که این و پویایی مرهون تلاش نسل جوان است.

وزیر ارشاد با اشاره به اینکه مشکلات پیش پای هنرمندان تئاتر کم نیست، افزود: بدون شک جوانان فعال در این هنر با پویایی و خلاقیت این مشکلات را یکی پس از دیگری از میان برمی دارند.

وی درپایان گفت: ما به عنوان مسئول سپاسگزار همه کسانی هستیم که پای هنر نمایشی ایستاده و از آن به عنوان هنری شاخص پاسداری میکنند.