پایگاه خبری تئاتر: فراخوان بخش نمایشنامه نویسی که به صورت رقابتی و با عناوین نمایش نامه های ایرانی با موضوع آزاد و نمایشنامه های ایرانی با دراماتورژی و اقتباس از آثار استاد اکبر رادی برگزار می شود، اعلام شد. علاقه مندان برای شرکت در این بخش می توانند تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه […]

پایگاه خبری تئاتر: فراخوان بخش نمایشنامه نویسی که به صورت رقابتی و با عناوین نمایش نامه های ایرانی با موضوع آزاد و نمایشنامه های ایرانی با دراماتورژی و اقتباس از آثار استاد اکبر رادی برگزار می شود، اعلام شد. علاقه مندان برای شرکت در این بخش می توانند تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه ۹۷ نسبت به ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز به دبیرخانه ی جشنواره اقدام کنند. همچنین اسامی نامزدهای برتر نمایشنامه نویسی نیز روز سه شنبه۱۸ دی ماه سال جاری اعلام می شود.

شرایط و مقررات شرکت در بخش مسابقه ی نمایشنامه نویسی جشنواره به این شرح است:

* پذیرش آثار در بخش رقابتی نمایشنامه نویسی با توجه به اهداف جشنواره و بخش مذکور به کیفیت، تنوع و نوآوری بستگی دارد.

*   نمایشنامه هایی که تا کنون در هیچ یک از مسابقات نمایشنامه نویسی شرکت نکرده باشند و به چاپ نرسیده باشند، در این بخش پذیرفته می شوند.

*  هر نمایشنامه نویس می تواند با ارائه ی حد اکثر سه اثر، متقاضی شرکت در این بخش مسابقه باشد.

*چنانچه در هر مرحله ای از انتخاب آثار، مغایرتی با بندهای پیش گفته شده اثبات شود، دبیرخانه ی جشنواره ی تئاتر اکبر رادی، نمایشنامه ی مورد نظر را از بخش رقابت حذف می کند.

*آثار برگزیده ی هیئت داوران این بخش در آیین پایانی معرفی خواهدشد. جوایز این بخش شامل نشان استاد اکبر رادی، دیپلم افتخار، لوح سپاس و جایزه نقدی است. همچنین اثر برگزیده ی هیئت داوران برای انتشار به انتشارات مروارید معرفی خواهد شد و به چاپ خواهدرسید.

مدارک مورد نیاز :

* ارسال سه نسخه از هر عنوان نمایشنامه به نشانی دبیرخانه و همچنین ارسال نمایشنامه در قالب فایلPDF  به نشانی الکترونیکی bonyaderadi@gmail.com .

* ارسال یک قطعه عکس از نمایشنامه نویس به صورت فایل JPEG و خلاصه ی سوابق وی حد اکثر در یکصد کلمه در فایل Word به نشانی الکترونیکی bonyaderadi@gmail.com .

* تکمیل فرم تقاضای حضور در جشنواره

بر پایه ی این گزارش علاقه مندان و متقاضیان می توانند از طریق مکاتبه با پست الکترونیکی دبیرخانه به نشانی  bonyaderadi@gmail.com یا مراجعه ی حضوری به دبیرخانه ی این جشنواره به نشانی تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا فرهنگسرای ارسباران، طبقه ی دوم و یا تماس با شماره تلفن های ۲۰- ۲۲۸۷۲۸۱۸ ، داخلی ۱۱۰ و  ۰۹۱۹۹۸۳۹۴۰۵ برای دریافت اطلاعات بیشتر اقدام کنند.

نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی در شش بخشِ مسابقه ی مونولوگ، مسابقه ی نمایشنامه‌نویسی، مسابقه ی نمایشنامه‌خوانی، مسابقه ی مقالات و سمینار رادی‌شناسی، نمایشگاه کاریکاتور با عنوان لبخند با شکوه آقای رادی و نمایشگاه اسناد تصویری آثار استاد اکبر رادی از ۱۸ تا ۲۸ دی ماه ۹۷  توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزار می شود