کارگردان فیلم «مهین» تولید این مستند را امری دشوار دانست و از نزدیک شدن پروژه به مرز تعطیلی به دلیل برخی دشواری‌ها گفت.

پایگاه خبری تئاتر: محمدحسین حیدری که با فیلم «مهین» در بخش مستند زیر ذره‌بین سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارد، گفت: سه سال درگیر ساخت این مستند بودیم تا داستان زندگی اولین قاتل سریالی زن ایرانی آن‌گونه که ما می‌خواهیم شکل بگیرد. بسیار در مراحل تولید اذیت شدیم و سه بار تا تعطیلی پروژه پیش رفتیم اما خداراشکر این کار موفق به پایان رسید.

حدود سه ساعت تصاویر واقعی از مهین داشتیم و این کاراکتر به قدری جذاب است که می‌شد با همان تصاویر مخاطب را تا پایان حفظ کرد، اما قصد داشتیم از تصاویر بازسازی شده استفاده کنیم، چون بسیاری از رابطه‌ها و مسائل در تصاویر واقعی مهین وجود نداشت.

این مستندساز با تاکید بر این که بازسازی در مستند به ویژه در برابر شخصیتی مثل مهین ریسک بالایی داشت، اظهار کرد: معمولا بسیار سخت می‌توان به پرونده‌های قضایی دست پیدا کرد به‌خصوص پرونده‌های اداره آگاهی، چون جزییات بیشتری ازافراد درگیر در این پرونده‌ها بیان می‌شود.

وی ادامه داد: هنوز ارتباط میان فیلمسازان و سازمان‌های این چنینی به اندازه‌ای نیست که بتوان به این پرونده‌ها دست پیدا کرد، البته نیروی انتظامی و قوه قضاییه مشکلی با ساخت فیلم ما نداشتند.

حیدری با اشاره به مخاطبان مستند «مهین» تصریح کرد: به نظر می‌رسد به دلیل سوژه فیلم، ایرانی‌ها ارتباط بهتری با آن برقرار می‌کنند اما ما به فکر عرضه بین‌المللی فیلم هم هستیم.