عمارت نمایشی نوفل لوشاتو اکنون میزبان برگزاری جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران است.

پایگاه خبری تئاتر: عمارت نمایشی نوفل لوشاتو که پیش‌تر با برگزاری جشنواره‌های تئاتر «میکرولیو»، «ثمر»، «موندا»، و «جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» خود را به عنوان حامی خصوصی برگزاری جشنواره‌های هدفمند تئاتر معرف کرده، این بار با شروع سال ۹۸  میزبان برگزاری رویدادی دانشگاهی است.

این جشنواره به طور همزمان در سالن‌های تئاتر شهر، تالار مولوی، مجموعه ایرانشهر و خانه هنرمندان برگزار خواهد شد که در این میان عمارت نمایشی نوفل لوشاتو از جمله سالن‌های خصوصی حامی این اتفاق مهم است. این جشنواره مجالی است برای دانشجویان تا حضور خود را به طور جدی در سالن‌های خصوصی تئاتر محک بزنند. عمارت نوفل لوشاتو از مجموعه‌های پیشگام در حمایت حداکثری از این قشر فرهیخته هنرهای نمایشی کشور خواهد بود. همچنان همزمان با برگزاری جشنواره تئاتر دانشگاهی عمارت نوفل لوشاتو در سالن‌های خود میزبان اجرای دوره جدید در اردیبهشت و خرداد ۹۸ خواهد بود.

آثار در حال اجرا: نمایش «در انتظار گودو»: خروجی موفق آکادمی هنر افرا که در جشنواره ثمر نیز حضور داشته و برنده تندیس بهترین طراحی گریم و کاندید در بخش‌های مختلف شده است، با استقبال از سوی تماشاچیان رو به رو شده، این نمایش به مدت ۵ شب در سالن شماره ۲ عمارت نوفل لوشاتو بر روی صحنه است و برای چندین شب دیگر نیز تمدید خواهد شد.

*نمایش «مثل خاراندن یک زخم»

به نویسندگی و کارگردانی فرانک فروتن ساعت ۱۸ در سالن شماره ۲ به روی صحنه است. فروتن پیش از این نمایش «ترس‌های کوچک من» را در تماشاخانه باران روی صحنه برده بود این بار نمایش «مثل خاراندن یک زخم» را با بازی سمیه قهرمانی، حامد نساج بخارایی، حسین معدن نشین و ریحانه یزدان یار با نگاهی نو به روابط سردرگم جامعه امروزی روی صحنه دارد. زمان این اثر نمایشی ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۵ هزار تومان است.

*نمایش «دَد (وحشی)»: نمایش «دَد (وحشی)»  به کارگردانی حمیدرضا شکوهی خرم ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره ۲ به روی صحنه رفته است. این اثر نمایشی دارای سه اپیزود است که روایت‌گرداستان زندگی اشخاصی است که دچار جاه طلبی شده‌‌اند. فُرم یکی از شاخصه‌های اجرایی نمایش «دَد (وحشی)» است. زمان این نمایش ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت آن ۳۰ هزار تومان است.

آثار پیش رو:  نمایش «جنین جن زده»:  به نویسندگی و کارگردانی سلمان فرخنده از ۱۷ اردیبهشت ساعت ۱۹:۰۰ در سالن شماره ۱ بر روی صحنه می‌رود.  نمایش «شربت سینه»: نمایش «شربت سینه» به کارگردانی رسول کاهانی که پیش ازاین با اجرا نمایش «تحت تاثیر» در عمارت نمایشی نوفل لوشاتو حضور داشتند از ۱۵ اردیبهشت تا ۱۲ خرداد ساعت ۲۰:۳۰  در سال شماره ۱ به روی صحنه می رود.

نمایش «بیوه سیاه، بیوه سفید»: نمایش «بیوه سیاه، بیوه سفید» به نویسندگی مژگان خالقی و کارگردانی حسن جودکی از ۱۵ اردیبهشت تا ۱۲ خرداد ساعت ۲۲:۰۰ در سالن شماره ۱ به روی صحنه خواهد رفت.

نمایش «چیزی شبیه زندگی»: نمایش «چیزی شبیه زندگی» به نویسندگی زنده یاد حسین پناهی و به کارگردانی امیر کلهری از ۵ اردیبهشت تا پایان این ماه ساعت ۲۱:۱۵ در سالن شماره ۲ به روی صحنه خواهد رفت. نمایش «مارگاک»​: «مارگاک» اثر استرینبرگ به کارگردانی داود زاهدی از ۱۰ اردیبهشت تا پایان همین ماه ساعت ۱۹:۴۵ در سالن شماره ۲ به روی صحنه خواهد رفت.

نمایشنامه خوانی و اجراهای محیطی از دیگر برنامه های عمارت نمایشی نوفل لوشاتو در ماه مبارک رمضان است.