نخستین جشنواره تئاتر بانو که در هجدهم و بیستم اسفندماه در تالار مولوی برگزار شده بود، برندگان خود را شناخت.

پایگاه خبری تئاتر: بهرام ابراهیمی، لیلی رشیدی، آبتین گلکار، آزاده گنجه و اسماعیل نجار داورهای نخستین دوره این جشنواره روز گذشته در مراسمی برندگان این رویداد فرهنگی را معرفی کردند.

در بخش تالیف نمایشنامه جایزه اول به گلزار رضوی برای نگارش نمایشنامه «حجرالجنون» اهدا شد. جایزه دوم و سوم نیز به ترتیب به سعید محسنی برای «استشهادی برای سیمین دختر سیما» و نیاز اسماعیل‌پور برای «بهشت مفقود» اهدا شد.

در بخش ترجمه نمایشنامه جایزه نخست بنا بر آرای دوران به کسی اطلاق نشد؛ اما جایزه دوم و سوم به ترتیب به سیده فاطمه احمدی برای «پانزده دقیقه» و ماندانا مجیدی برای «میریام» اهدا شد.

در بخش فیلم تئاتر نیز فهیم خسروی فارسانی را برای فیلم «زن-گاو» شایسته مقام نخست دانستند و عنوان دوم به ریحانه السادات ناجی برای «دست‌های سرطانی» اهدا شد. در این بخش هیچ اثری جایزه سوم را دریافت نکرد.

در بخش اجرای صحنه جایزه نخست به مرجان آقانوری برای نمایش «نقض عضو» اهدا شد و فاطمه توکلی برای «کبریت سوخته» و کیمیا شمس‌الدین «حاد» جوایز دوم و سوم را بردند.

داوران در این دوره به زهرا هدایی برای بازی در نمایش «مشکی» لوح تقدیر بازیگر نوجوان اهدا کردند.

همچنین یاسمین بنیادی برای بازی در «وایتکس» لوح تقدیر بازیگر برگزیده را دریافت کرد. جایزه نقدی این بخش به آرزو کریمی‌زند برای بازی در «روزهای تلخ ۶۵» اهدا شد.

نخستین دوره جشنواره تئاتر بانو به همت علی رویین، هجدهم و بیستم اسفندماه در تالار مولوی برگزار شد.