نتایج اولین نظرسنجی ها از کاربران مهم‌ترین رسانه‌های تصویری جهان نشان می دهد که مردم از اینکه هیلاری کلینتون می خواهد اثری براساس «ساعت زنان؛ نبردی بزرگ برای فتح رای» بسازد، راضی نیستند.

پایگاه خبری تئاتر: کمتر از دو ماه پیش خبری منتشر شد که همزمان در دو دنیای هنر و سیاست به سرعت دست به دست شد؛ خبری که نشان از شغلی جدید برای هیلاری کلینتون سیاستمدار کهنه‌کار آمریکایی می‌داد و آن تهیه‌کنندگی سینما بود.

طبق خبری که اول آگوست سال جاری میلادی در رسانه‌ها منتشر شد هیلاری کلینتون سناتور و وزیر سابق امور خارجه‌ ایالات متحده آمریکا قصد دارد با همراهی استیون اسپیلبرگ کارگردان بزرگ هالیوود فیلم یا سریالی بر اساس کتاب «ساعت زنان؛ نبردی بزرگ برای فتح رای» نوشته الین وایس بسازد. این همکاری در قالب شاخه تلویزیونی «امبلین»، استودیوی فیلمسازی اسپیلبرگ خواهد بود. حال اولین نظرسنجی‌ها از کاربران مهم‌ترین رسانه‌های تصویری جهان خبر از واکنش منفی مخاطبان نسبت به ساخت این اثر توسط هیلاری کلینتون می‌دهد.

مرکز تحقیق و نظرسنجی «آلفا» با اعلام این نتایج خبر داده است که این واکنش‌های انتقادی حتی از نظرات منفی مخاطبان به خبر قرارداد امضا بین باراک و میشل اوباما – رییس‌جمهور و بانوی اول سابق ایالات متحده آمریکا – با نتفلیکس برای ساخت محتوا درباره وجوه ناگفته زندگی در کاخ سفید، پیشی گرفته است.

نیس فروم بنیانگذار «آلفا» افزود که در هر دو مورد مخالفت‌های جدی وجود داشت، اما این خشم درباره کلینتون بیشتر بود. طبق نظرسنجی‌ها حدود ۱۳ درصد از مخاطبان شبکه HBO درباره پروژه کلینتون رای به نظر «بسیار مخالف» داده‌اند حال آن که این عدد برای اوباما عدد ۸ را نشان می‌دهد. این در حالی است که HBO اساسا شبکه‌ای با گرایش و کاربرانی متمایل به حزب دموکرات شناخته می‌شود.

اوضاع در ‌نتفلیکس از این هم خراب‌تر است و ۲۰ درصد از کاربران این وبسایت نظری کاملا منفی به این موضوع دارند. در حالیکه تنها درصد اندکی از مشترکان این رسانه آنلاین اعلام کرده بودند که در مخالفت با همکاری این کمپانی با اوباما اشتراک خود را لغو خواهند کرد.

نظرسنجی‌ها درباره پروژه کلینتون و اوباما در پایگاه «پرایم ویدیو آمازون» تفاوت محسوسی با هم ندارند و به ترتیب با ۱۱ و ۱۰ درصد، آماری تقریبا یکسان در مخالفت و اعتراض کاربران با این سیاستمداران برجسته آمریکا را نشان می‌دهد.

«ساعت زنان؛ نبردی بزرگ برای فتح رای» روایتی ‌است از یک دهه تلاش زنان آمریکایی برای تصویب متمم نوزدهم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا که حق رای تمام شهروندان را فارغ از جنسیت آنان تضمین می کند و بدین شکل حق رای را در اوایل قرن بیستم برای زنان آمریکایی در همه ایالت‌های آن کشور به ارمغان آورد.

  • منبع خبر : ددلاین