در پی درگذشت استاد عزت‌الله انتظامی، مرضیه برومند که دبیری هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک را بر عهده دارد، در یادداشتی، درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت و از روح بلند او کسب اجازه کرد تا جشنواره نمایش عروسکی برگزار شود و روال عادی خود را طی کند.

پایگاه خبری تئاتر: متن این یادداشت به شرح زیر است:

“سال ١٣٤٨ كه در رشته هنرهاى نمايشى، دانشكده هنرهاى زيبا قبول شدم، تصورش را هم نمي‌كردم كه با يكى از اسطوره‌هاى تئاتر آن دوران هم‌دانشكده شوم و او را از نزديك ببينم.

آن زمان من هجده ساله بودم و آقاى انتظامى چهل و شش هفت ساله.گاه‌گدارى ايشان را در بوفه يا حياط دانشكده مي‌ديدم ولى جرات نمي‌كردم نزديك‌شان شوم چرا كه ايشان از نظر من آن وقت‌ها يك آدم جا افتاده و جدى بود و امكان نداشت به من امكان هم‌كلام شدن بدهد اما خيلى زودتر از آنچه فكر مي‌كردم، به اين اسطوره دست‌نيافتنى نزديك شدم و ارتباط دوستانه بين‌مان برقرار شد چرا كه ايشان شخصيت شوخ و طنازى داشت و از درون جوان بود و حتى در كهنسالى شوخ‌طبعى و نشاط جوانانه‌اش را از دست نداد.

و امروز ، در آستانه برگزارى هفدهمين جشنواره نمايش عروسكى، كه دبيرش هستم ، تجربه تلخ دوره شانزدهم و درگذشت داوود رشيدى عزيزم در ميانه برگزارى جشنواره برايم تكرار شد.

حالا مي‌خواهم همان‌گونه كه از روح بلند داوود رشيدى عزيزم براى ادامه برگزارى جشنواره گذشته اجازه گرفتم، از روان پاك استاد عزت‌الله انتظامى نيز كسب اجازه كنم تا جشنواره روند عادي‌اش را در خدمت به تئاتر و مردم طى كند.

خانواده نمايشگران عروسكى درگذشت استاد انتظامى را به همه مردم ايران تسليت مي‌گويد.”

هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند یکم تا هفتم شهریور ماه برگزار خواهدشد.

  • منبع خبر : ستاد خبری هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک