پس از اتفاقات تلخ اطراف تئاتر شهر، دستفروشان چهارراه ولیعصر ناپدید شدند.

پایگاه خبری تئاتر: در حالی که شهرداری منطقه یازده در آستانه عید نوروز اقدام به ساماندهی دستفروشان اطراف تئاتر شهر کرده بود و مدیران پروژه از تداوم این طرح گفته بودند؛ اما با پایان ایام نوروز پیاده‌روهای چهارراه ولیعصر بار دیگر شاهد حضور انبوهی از دستفروشان می‌شود و تلاش‌هایی برای ادامه ساماندهی دیده نمی‌شود.

این وضعیت به گفته سعید اسدی در گفتگوهایش با ایجاد ناامنی‌هایی همراه بوده است و به گفته مسئولان تئاتر شهر بارها از خطرات احتمالی به مدیران شهرداری اطلاعاتی داده شده بود.

امین عظیمی، مدیر روابط عمومی تئاتر شهر شب گذشته خبر داده که پس از شلیک گلوله در اطراف تئاتر شهر، پیاده‌روهای غربی خیابان ولیعصر خالی از دستفروشان شده است. عظیمی پیشتر هم به رادیو تهران گفته بود نزاع شکل گرفته در روز یکشنبه، میان دو دستفروش بوده است.

عظیمی در حساب اینستاگرامی خود نوشته «تنها دو روز بعد از حادثه تیراندازی تئاتر شهر و جلب توجه مقامات مسئول اوضاع اسف‌بار این محدوده ناگهان بساط دست‌فروشان از پیاده‌روی غربی مجموعه ناپدید شد.»

گمانه‌های بسیاری مبنی بر عدم تمایل شهرداری برای ساماندهی پیاده‌روهای چهارراه ولیعصر وجود دارد؛ اما مسئولان شهرداری همواره از برنامه‌های خود گفته‌اند.

محمدصادق زمانیT مدیر روابط عمومی شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران در گفت‌وگو با ایسنا گفته بود «بی‌تردید در کلانشهری همچون تهران که می‌شود با دستفروشی در شرایط فعلی درآمد بالایی را کسب کرد، باندهایی شکل می‌گیرند که برای فروش معابر عمومی به دستفروشان دست به هر اقدامی می‌زنند.»

وی همچنین تأکید کرده «۴۰ درصد از آنها [دستفروشان] نیازمند هستند که اتفاقاً با طرح‌های ساماندهی همراهی می‌کنند و هر کجا که محل ساماندهی اعلام شود، می آیند و مشکلی ندارند؛ اما ۶۰درصد که درآمدهای خاصی دارند، حاضر نیستند پاتوقی که برای خود درست کرده‌اند و در آن سد معبر می‌کنند به هیچ وجه رها کنند و اتفاقاً همین ۶۰ درصد به اراذل و اوباش مبالغی را پرداخت می‌کنند که اگر نیروهای شهرداری برای رفع سد معبر مراجعه کردند عده‌ای با قمه، چاقو و کابل به نیروهای شهرداری حمله می‌کنند و با احساسی کردن فضا حمایت مردم را جلب می‌کنند و در نهایت جلوی اجرای قانون را می‌گیرند.»

پیروز حناچی، شهردار تهران هنوز نسبت به این رویداد واکنشی نشان نداده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم