فیلم-تئاتر «متاستاز» در آستانه روز همپا (اول اسفند)، در پردیس چارسو اکران می‌شود.

 

پایگاه خبری تئاتر: علی‌اصغر دشتی، کارگردان این نمایش با اشاره به برنامه‌های سالانه کمپین «علیه متاستاز» برای روز همپا گفت: امسال برای یادآوری همپاها به مردم، دو برنامه در نظر گرفته‌ایم. نخست نمایش فیلم‌ _ تئاتر متاستاز است و امیدواریم کسانی که سال گذشته موفق به تماشای این نمایش نشدند، بتوانند آن را در سینما ببینند. همچنین در کنار نمایش فیلم نیز مراسم تجلیل از همپا را خواهیم داشت.

او با اشاره به اینکه برنامه دوم نمایشگاه عکسی است که در گالری شیرین برگزار می‌شود، افزود: در طول اجراهای تئاتر متاستاز، ۴۰ عکاس به سرپرستی سیامک زمردی، از نمایش عکاسی کردند که از آن میان، ۳۶ عکس از ۲۳ عکاس در روزهای یکشنبه و دوشنبه، اول و دوم اسفند در گالری شیرین به نمایش درمی‌آیند.

دشتی با اشاره به تلاش برای ثبت رسمی روز همپا در تقویم گفت: سال گذشته، اول اسفند را هم‌زمان با آخرین روز اجرای تئاتر متاستاز، به‌عنوان روز همپا معرفی کردیم تا در این روز همپاها و اهمیت آنان به مردم معرفی شود. البته این روز هنوز در تقویم رسمی ثبت نشده است، اما در حال انجام اقدامات لازم هستیم و امیدواریم که این روز در تقویم سال ۹۷ ثبت شود.

 آرش وفاداری، تهیه‌کننده تئاتر «متاستاز»، هم با اشاره به اهمیت نقش همپاها گفت: تا وقتی که سرطان هست، همپا هم هست و بنابراین فکر کردن به همپا همیشگی است. ما تلاش می‌کنیم این کمپین را ادامه دهیم و همپاها را در زمان‌های مشخص به مردم یادآوری کنیم. از این رو، تمامی عواید اکران فیلم این نمایش برای گسترش این کمپین صرف خواهد شد. مرکز پخش بتهوون به عنوان پخش‌کننده فیلم و نیز گالری شیرین، سهم خود از درآمد برنامه‌های امسال را به این کمپین اهدا کرده‌اند که جا دارد از آن‌ها بابت این حرکت ارزشمند تشکر کنم.

فیلم تئاتر «متاستاز» که در مدت چهار ماه اجرا در هشت سالن شهر تهران، در مجموع ۵۴ اجرا داشت، روز ۳۰ بهمن تنها در یک نوبت و در سئانس ۷ شب در سالن دو پردیس چارسو اکران می‌شود. این نمایش که در مجموع بیش از ۲۰۰ همپا به تماشای آن نشستند، همچنین هفت نوبت اجرا در شهرستان‌هایی از جمله بوشهر، یزد و شیراز داشت و قصه افرادی را روایت می‌کرد که در کنار بستگان بیمارشان، رنج سرطان را تحمل می‌کنند. علاقه‌مندان برای تهیه بلیت اکران فیلم این نمایش می‌توانند با پردیس چارسو یا مرکز موسیقی بتهوون تماس بگیرند.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater

اخبار تئاتر:

«یوجینو باربا» تعزیه ایران را تحسین کرد

اصغر خلیلی «میراث» بهرام بیضایی را به تماشاخانه سنگلج می‌برد

اجرای دو استندآپ کمدی و یک نمایش ایرانی در سوئد

رحمانیان «به نام تمام مادران» را اجرا می‌کند

حسن معجونی و لیلی رشیدی با «لیرشاه» در ایرانشهر

نمایشنامه «قواعد بازی» منتشر شد

«یک ماه با نمایشنامه نویسان معاصر فرانسه» در تئاتر شهر

صالحی امیری: بودجه تئاتر در سال 96 دو برابر می شود

اختتامیه جشنواره تئاتر فجر با صدای استاد شجریان / معرفی برگزیدگان