دوره دوم ورک‌شاپ بین المللی بازیگری، کارگردانی و رقص سنتی ژاپن، با همکاری کمپانی تئاتر باران، پوتلچ ایتالیا و ژاپن برگزار می‌شود.

 

پایگاه خبری تئاتر: در دومین دوره ورک شاپ های بین المللی کمپانی تئاتر باران یکی از بازیگران مهم کمپانی تئاتر پوتلچ ، مدیر و کارگردان این کمپانی و همچنین کین یوشیمورا از کشور ژاپن ورک‌شاپ‌های بازیگری، کارگردانی و رقص سنتی ژاپن را از پنجم تا پانزدهم اردیبهشت در تئاتر باران برگزار می‌کنند.

در این دوره هنرجویان منتخب در اجرای نمایش«شهر نامرئی» که در شهریور ماه امسال به تهیه کنندگی کمپانی باران اجرا می گردد، حضور خواهند داشت.

ورک شاپ بازیگری و صدا

در این دوره هنرجویان زیر نظر ناتالی منتا، دوره بازیگری و صدای  را هدفمند دنبال می کنند تا به قطعات نمایشی دست پیدا کنند و در اجرای نمایش«شهر نامرئی» که در شهریور ماه امسال به تهیه کنندگی کمپانی باران اجرا می گردد، حضور یابند.

تمرکز، پرورش تخیل در خدمت اجرا، صدا و بداهه پردازی مواردی است که این عضو کمپانی تئاتر پوتلچ به تشریح آن می پردازد.

بدن به مثابه روح متعالی بازیگر مخصوص بانوان

این کارگاه توسط استاد بزرگ تئاتر نو ژاپن کین یوشیمور با آموزش بدن و رقص های سنتی ژاپن (مخصوص بانوان) برگزار می شود. مبانی حرکت بدن، استفاده از اعضای بدن به عنوان نقاط دراماتیک بازیگر و آموزش حرکت های دراماتیک رقص های سنتی ژاپنی از سرفصل های این کارگاه است.

ورک شاپ ویدیوآرت در تئاتر (کارگردانی)

در طول ورک شاپ پینو دی بودو به همراه تیم خود مراحل چگونه آماده سازی اجرا و ویدیوآرت ها را به هنرجویان آموزش می دهند و فیلم های آموزشی و تجربه های خود را به هنرجویان نمایش می دهد تا آنها از نزدیک با تجربه درخشان او در جهان آشنا شوند. تمرکز بر روی اجرای نمایش «شهر نامرئی»که پرفورمنش بزرگی خواهد بود که در ماه سپتامبر (شهریورماه ۹۶) در ایران اجرا خواهد شد.

این ورک‌شاپ‌ها با مدیریت کیومرث مرادی (مدرس و کارگردان تئاتر) و با همکاری کمپانی تئاتر باران  برگزار می‌شود. صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater

اخبار تئاتر:

افسانه ماهیان «مسئولیت شکستن سکوت مطلق» را افتتاح کرد

آغاز به کار خانه نمایش با باغ‌ وحش شیشه‌ای

«دریچه» در پاریس اجرا شد

اجرای « تو با کدام باد می روی؟»در تئاتر مستقل تهران

«سونات پاییزی» اثری بی‌ادعا و یک نوع مواجهه با فیلم برگمان است

یک تماشاخانه به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد

تئاتر «بوف کور» اجراهای خود را آغاز کرد

«بی‌پدر» در سالن «قشقایی» تئاترشهر به صحنه می‌رود

اجرای نمایش «آدم آدم است» در تالار مولوی

"نویسنده مرده است" در تالار حافظ جان می‌گیرد

دو نمایشنامه از هاینریش بل منتشر شد

«ماراساد» در تئاتر مولوی به روى صحنه مى‌رود

مهلت ارسال آثار بیستمین جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر تمدید شد

 

  • نویسنده :
  • منبع :