مژگان خالقی کارگردان و بازیگر تئاتر در سال های اخیر تجربیات موفق و خوبی در حوزه بازیگری داشته است و آخرین بازی تئاتریش در نمایش بوف کور در نقش زن اثیری بوده است. خالقی در کارنامه کاریش سابقه همکاری با ابراهیم حاتمی کیا، محمد یعقوبی و هادی مرزبان را دارد.

 

پایگاه خبری تئاتر- ایران تئاتر:  مژگان خالقی درباره جدیدترین فعالیت‌های تئاتری خود گفت: قرار است نمایش «تو مشغول مردنت بودی» را امسال اجرا کنم. این نمایش در جشنواره تئاتر فجر در سال گذشته روی صحنه رفت.

او درباره مکان اجرای نمایش گفت: صحبت‌های مقدماتی را با مدیریت تئاتر شهر انجام دادم اما هنوز زمان دقیق روی صحنه رفتن نمایشم مشخص نیست و در ماه بعد زمان دقیق نمایش قطعی میشود.

خالقی در ادامه درباره ویژگی نمایش خود توضیح داد: متن نمایش «تو مشغول مردنت بودی» را کامران شهلایی نوشته و برگزیده تئاتر فجر شد و جایزه اول انجمن منتقدان خانه تئاتر را نیز بدست آورد. مضمون نمایش درباره دختری است که به دنیا نیامده و اینک برگشته تا از مادرش انتقام بگیرد.

این کارگردان درباره شیوه اجرایی نمایش نیز اظهار کرد: شیوه متفاوتی را انتخاب کرده‌ام و در حدود ده سال روی کامل شدن این شیوه تمرینات مختلفی انجام دادم. این شیوه بر اساس شیوه کاری تادئوش کانتور کارگردان لهستانی و بنیانگذار تئاتر کریکوت است و مشغول انجام کارهای پژوهشی هستم که همزمان با اجرای نمایش از آن رونمایی می شود.

او همچنین درباره ادامه دادن بازیگری در کنار کارگردانی در تئاتر گفت: مهم ترین دغدغه‌ام کارگردانی تئاتر است؛ اما شرایطی به وجود آمده که بیشتر بازی کرده‌ام. در حال حاضر هم ترجیح میدهم کمتر پیشنهادات بازیگری را بپذیرم و بیشتر متمرکز روی کارگردانی باشم و چند ماه پیش هم در اصفهان نمایشی را روی صحنه بردم. الان هم دو فیلم مستند «خنده در تاریکی» و «فالش خانوادگی» را در مراحل فنی دارم. 

آغاز فعالیت مرکز تئاتر مولوی با اجرای 2 نمایش

اجرای نمایش «چشم‌اندازی از پل» در پردیس تئاتر شهرزاد

«سانتی‌متر» درخانه هنرمندان روی صحنه می‌رود

«سرآشپز» برای سومین‌بار اجرا می‌شود

دغدغه‌ی محیط زیستی یک گروه تئاتری

سفر تئاتری «ماهی سیاه کوچولو» به بروکلین

پخش تله‌تئاترهای شبکه چهار ادامه دارد

«پزشک نازنین» به فرهنگسرای نیاوران می‎آید

سالن‌هاي خصوصي و نمايش‌ها درجه‌بندي كيفي مي‌شود

اعتراض یک کارگردان تئاتر به وضعیت تماشاخانه‌ها/ تالار وحدت رسما گیشه محور شده است

بهروز غریب‌پور: «اپرای عشق» مهر و آبان ۹۷ اجرا می‌شود

جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزیدگان خود را شناخت

دیدار نوروزی معاون هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی با علی نصیریان

کوهستانی بار دیگر در بخش اصلی آوینیون حاضر می شود

پگاه آهنگرانی هم بازیگر تئاتر شد

شهرام کرمی: شفیعی را مثل خود تئاتر دوست دارم

«زبان اصلی» در اروپا و کانادا روی صحنه می رود

معرفی پرکارترین‌ها سال 96 در تئاتر شهر

بهرام عظیم‌پور برای لوون هفتوان نوشت / میان ماندن و رفتن

برندگان و بازندگان یک جابه‌جایی

نگران نباشید؛ منتقدان گاز نمی‌گیرند

بازتولید مهوع یک محتوای واپسگرا

شرح مفصل تعاملات اجرایی