تندیس فرشته نگهبان یادمان آتش‌نشانان فداکار و حماسه قهرمانان پلاسکو در سالن تئاتر پالیز به نمایش گذاشته شد.

پایگاه خبری تئاتر: یادمان “فرشته نگهبان” اثری است که ارتفاع آن سه متر و با طراحی مریم کی‌بخت و اجرای هما ساداتیان و به صورت مستقل و بدون هیچ گونه حمایتی، توسط گروه تصویرگران هنر موگه ساخته شده است. هدف از ساخت و نصب این تندیس یادآوری حماسه آتش‌نشانان و ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری و ادای احترام به قهرمانان کشور است.

این یادمان پیش از این در مجموعه پردیس چارسو با حضور جمعی از آتش‌نشانان و شهروندان و هنرمندان رونمایی شده بود و پس از آن نیز مدتی در مجموعه تئاتر شهر و تالار وحدت در معرض دید عموم قرار داشت. این یادمان روی نقشه تهران و اطراف پلاسکو در محل‌های عمومی فرهنگی و تجاری در معرض دید قرار می‌گیرد. این یادمان قرار بود تا پایان مردادماه در تالار وحدت حضور داشته باشد که مدیرعامل بنیاد رودکی با زیر پا گذاشتن توافق‌های انجام گرفته از ادامه حضور این یادمان در تالار وحدت جلوگیری کرد. لازم به یادآوری است که گروه تصویرگران هنر موگه، از ۱۳۹۳ با حمایت از امید عباسی آتش‌نشان فداکار اقدام به راه‌اندازی کمپینی جهانی کرد که طی آن آتش‌نشانان ۱۶ کشور جهان از این آتش‌نشان و فرشته نگهبان حمایت کردند.

همچنین این گروه نمایشگاهی با حضور آثاری از هنرمندان داخلی و خارجی با نام امید و موضوع جانفشانی آتش‌نشانان فداکار را همراه با فرشته نگهبان برگزار کرده است.