جشن امضای کتاب‌های نمایشنامه احسان حاجی‌پور در ایلام برگزار شد.

پایگاه خبری تئاتر: همزمان با برپایی کارگاه‌های آموزشی این نویسنده و کارگردان تئاتر، مراسم جشن امضای سه نمایشنامه «معاشر»، «گزارش یک مهمانی» و «سی دی نود و پنج» در سالن اجتماعات پژوهش‌سرای شهر ایلام برپا شد.

در این مراسم که با استقبال علاقه‌مندان ایلامیِ تئاتر و نمایشنامه همراه بود، ابتدا به بررسی کارنامه کاری احسان حاجی‌پور پرداخته شد و سپس حاجی‌پور در سخنانی با مهم خواندن ایجاد ارتباط بیشتر تئاتر تهران و‌ شهرستان‌ها، دسترسی به نمایشنامه‌های منتشرشده نویسندگان ایرانی را در شهرستان‌ها، یکی از پل‌های ارتباطی مهم خواند.

این نویسنده و کارگردان تئاتر با اشاره به ویژگی‌های شخصیت‌های نمایش‌هایش و دغدغه‌های اجتماعی آنها، افزود: گمان می‌کنم حرف این آدم‌ها و این نمایش‌ها محصور به دروازه‌های پایتخت نیست و در هر شهری می‌تواند رخ دهد. چه بسا که با بیانش معضلی همه‌گیر را در گستره بزرگ‌تری بتوان بررسی کرد.
 

 


او در ادامه گفت: در این روزگار سخت اوضاع نشر، همت انتشارات آرادمان در انتشار سه نمایشنامه ایرانی ستودنی است. وقتی هم که ارتباط‌های دلچسبی مثل این مراسم بین ناشر و بخش خصوصی برقرار می‌شود و حاصلش دسترسی ساده‌تر علاقه‌مندان در شهرهای گوناگون است، باید ممنون و منت‌دار این فعالیت‌های فرهنگی بود.

احسان حاجی‌پور در پایان ابراز امیدواری کرد که به‌زودی شاهد اجرای نمایشنامه‌هایش توسط جوانان ایلامی باشد.

حمیدرضا ترخان، مدیر فرهنگی و تهیه‌کننده هنری شهرستان ایلام نیز در سخنانی، با اشاره به دغدغه و علاقه احسان حاجی‌پور برای تشکیل دوره‌های آموزشی تئاتر و نیز برپایی این مراسم در شهر ایلام، این مراسم را آغازگر حرکت‌های فرهنگی و هنری مفیدی برای تئاتر در این استان دانست.

در ادامه این مراسم که‌ مصادف با روز تولد این نویسنده عرصه نمایش نیز بود، کتاب‌های حاجی‌پور امضا شد و کیک تولد این کارگردان تئاتر نیز با حضور شرکت‌کنندگان در مراسم، بریده شد.