کوروش نریمانی کارگردان نمایش «شپش» که قرار است از امروز یکشنبه ۲۷ مرداد در عمارت نوفل لوشاتو به صحنه برود، اعلام کرد که این نمایش تنها ۲ هفته روی صحنه خواهد بود.

پایگاه خبری تئاتر: کوروش نریمانی نویسنده و کارگردان تئاتر که با برگزاری دوره سوم کارگاه «کمدی خلاق» به عنوان خروجی این کارگاه نمایش «شپش» را از امروز یکشنبه ۲۷ مرداد در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه می‌برد، درباره این اجرا  گفت: خوشبختانه پیش فروش بلیت هفته اول این نمایش با استقبال مخاطبان مواجه شد که البته این را هم باید به مخاطبان اعلام کنم که نمایش «شپش» به دلیل اینکه اثری کمدی است، به دلیل فرا رسیدن ایام محرم و صفر، فقط ۲ هفته روی صحنه خواهد بود.

وی درباره احتمال تمدید اجرای «شپش» بعد از پایان ماه‌های محرم و صفر، تأکید کرد: اجرای این نمایش تمدید نخواهد شد و ما بعد از حدود ۳ ماه برگزاری دوره سوم کارگاه‌های «کمدی خلاق» و تمرین با شرکت کنندگان در کارگاه، نمایش را به مدت ۲ هفته اجرا می‌کنیم.

نریمانی با اشاره به حضور ترکیبی برخی از اعضای دوره دوم کارگاه «کمدی خلاق» و اعضای شرکت کننده در دوره سوم در اجرای نمایش «شپش»، درباره تغییرات این اجرا نسبت به اجرای سال گذشته نمایش، یادآور شد: تغییراتی در دراماتورژی و صحنه نمایش نسبت به اجرای سال گذشته در تئاتر مستقل تهران داریم ولی بزرگترین تغییر حضور سیامک صفری در گروه بازیگری اجرای جدید «شپش» است. کارگاه‌های «کمدی خلاق» زیر نظر آکادمی «افرا» برگزار شد و هم سیامک صفری و هم من، مایل بودیم که او در اجرای جدید «شپش» حضور داشته باشد.

این نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر اظهار کرد: در برگزاری ۳ دوره کارگاه «کمدی خلاق» قول داده بودم که بچه‌های شرکت‌کننده در کارگاه‌ها را با فضای حرفه‌ای تئاتر آشنا کنم و در سومین دوره با حضور یکی از حرفه‌ای ترین بازیگران تئاتر که سابقه همکاری چندین ساله با وی را دارم، این قول عملی شد. بازی کردن در کنار سیامک صفری به‌عنوان بازیگری حرفه‌ای تجربه سودمندی برای بچه‌های شرکت کننده در کارگاه‌ها است.

نمایش «شپش» ساعت ۲۱ در عمارت نوفل لوشاتو اجرا می‌شود.

این نمایش سال گذشته به عنوان خروجی دومین دوره کارگاه «کمدی خلاق» با حضور هنرجویان شرکت‌کننده در کارگاه، در تئاتر مستقل تهران اجرا و مورد استقبال قرار گرفت.

  • نویسنده :
  • منبع :