پس از بررسی آثار رسیده کشورهای مختلف برای حضور در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، هفت نمایش انتخاب شدند.

پایگاه خبری تئاتر: در این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، بیش از ۱۰۰ کشور متقاضی حضور بودند و در نهایت، گروه‌هایی از کشورهای روسیه، ایتالیا، برزیل، اکراین، ارمنستان، مشترک عراق و عمان و مشترک ایران و اقلیم کردستان عراق به بخش بین‌الملل راه پیدا کردند.

«رویا» از عراق، «درها» از روسیه، «سولکس» از ایتالیا، «دلقک» از برزیل، «کاژیر۹_ساعت۹» کار مشترک ایران و اقلیم کردستان عراق، «قلب دلقک» از اکراین و «وای وای» از ارمنستان، عناوین نمایش‌های راه یافته به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان هستند.

در این دوره جشنواره، بخش بین‌الملل به صورت رقابتی و با حضور گروه‌های خارجی و سه گروه از کشور ایران برگزار می‌شود. نمایش‌های «بهار میاد» کاری از محمد برومند، «خون عروسک» کاری از یاسر میرحمیدی و «ایستگاه» به کارگردانی آلبرت بیگجانی دیگر نمایش‌هایی هستند که در بخش بین‌الملل جشنواره چهاردهم اجرا خواهند شد.

دبیران جشنواره‌هایی از گرجستان، بغداد، عمان، اربیل و دربندیخان اقلیم کردستان به عنوان دیگر میهمانان جشنواره چهاردهم، در این رویداد فرهنگی هنری حضور دارند.

همچنین استادانی از کشورهای هلند و مکزیک در ایام جشنواره کارگاه آموزشی برگزار می‌کنند. چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، با محوریت گردشگری و با دبیری فاتح بادپروا، یکم تا پنجم شهریور ماه برگزار می‌شود.