همزمان با ایام برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان چند کارگاه آموزشی با حضور مدرسان خارجی برگزار می‌شود.

پایگاه خبری تئاتر: کارگاه‌های پیش‌بینی شده برای جشنواره چهاردهم تئاتر خیابانی مریوان همزمان با برگزاری این رویداد با هدف ارتقای بنیه علمی حوزه تئاتر خیابانی در بخش آموزش برگزار خواهد شد.

در این راستا کارگاه «عملی مکزیک» با حضور حداکثر ۲۰ نفر، ۲۵ سال به بالا طی پنج جلسه برگزار می‌شود.

این کارگاه در پی کشف تکنیک‌های تئاتر گرتوفسکی کارگردان معروف لهستانی است. شرکت‌کنندگان در آغاز این کارگاه یک کار سه دقیقه‌ای بدون متن را از طریق صدا و موسیقی (از آغاز- میانه- پایان) ارائه می‌دهند.

در پایان کارگاه نیز اجرایی را خلق خواهند کرد که در طول جشنواره در یک مکان عمومی نمایش داده می‌شود. همچنین کارگاه آموزشی دیگری با عنوان «بدن، صدا، حرکت» با حضور میگل آنخل ولانچ وز مدرس بین‌المللی از کشور مکزیک، در ایام جشنواره برگزار خواهد شد.

«خلق شخصیت به وسیله ایماژ» عنوان کارگاه آموزشی دیگری است که با حضور تیتیا بومیستر مدرس بین‌المللی از کشور هلند هم‌زمان با روزهای برگزاری جشنواره میزبان هنرجویان خواهد شد.

هنرمندان و علاقه‌مندان متقاضی حضور در این کارگاه‌ها می‌توانند از طریق واتساپ و شماره ۰۹۱۸۵۲۰۲۵۲۳ ثبت‌نام کنند.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با محوریت گردشگری و با دبیری فاتح بادپروا یکم تا پنجم شهریور برگزار می‌شود.

  • نویسنده :
  • منبع :