همزمان با آیین پایانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان کاتالوگ این دوره و یک کتاب پژوهشی منتشر شد.

پایگاه خبری تئاتر: مطالب کتاب چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان که همزمان با آیین پایانی این رویداد منتشر شده است با پیام سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری، بهرام مرادنیا استاندار کردستان، شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی، جلال قلعه‌شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و فاتح بادپروا دبیر چهاردهمین دوره این رویداد آغاز می‌شود.

در ادامه هیات انتخاب و هیات داوری این دوره جشنواره معرفی شده‌اند.

معرفی آثار بخش مسابقه، بخش بین‌الملل، بخش آیینی سنتی، بخش دیگرگونه‌های اجرایی، بخش برگزیده جشنواره‌ها و بخش کودک و نوجوان بخش های دیگر این کتاب را تشکیل می‌دهد.

همچنین اطلاعاتی درباره کنفرانس تئاتر ملل، کارگاه آموزشی هلند و کارگاه آموزشی مکزیک که همزمان با این رویداد، میزبان هنرمندان بود، ارائه شده است.

بخشی از کتاب به بزرگداشت‌ سعید خیراللهی و نعمت ایزدی اختصاص دارد و محمدعلی صدق‌حسنی و هاتف جلیل‌زاده درباره این ۲ فعال هنرهای نمایشی یادداشت نوشته‌اند.

کتاب چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به مدیر مسئولی فاتح بادپروا و سردبیری امید بی‌نیاز با طرح جلدی از حمید نیکخواه (طراح پوستر جشنواره) به صورت دوزبانه توسط انتشارات «گوتار» منتشر شده است.

همچنین به مناسبت این رویداد کتاب پژوهشی «خیابان، صحنه تئاتر» به قلم کریم خاوری نشر یافته است. این اثر حاوی جامع‌ترین اطلاعاتی است که از جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان جمع‌آوری شده است، این اطلاعات بر اساس کتاب‌های کاتالوگ جشنواره، نشریات تخصصی، بولتن‌ها، مصاحبه شفاهی با هنرمندان، مدیران و منابع اینترنتی گردآوری شده و به سفارش دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از سوی انتشارات «گوتار» سقز به چاپ رسیده است.

  • نویسنده :
  • منبع :