مستندسازی که آثارش بارها در جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمده بود، در ۶۶ سالگی درگذشت.

پایگاه خبری تئاتر: اندرو هورن سازنده فیلم‌هایی چون «ترانه نومی» در ۶۶ سالگی بر اثر سرطان درگذشت. این فیلمساز مستقل که نویسنده، کارگردان و تهیه کننده مستند تحسین شده ۲۰۱۴ با عنوان «Twisted Sister» بود، در برلین درگذشت. او سازنده فیلم‌هایی چون «عشق کور» در سال ۱۹۸۴، «آبی بزرگ» در سال ۱۹۸۸ و مستندهای «داستان بخش غربی» در سال ۱۹۹۷ و «ترانه نومی» در سال ۲۰۰۴ بود.

تمام این فیلم‌ها در جشنواره فیلم برلین دیده شده بودند. « Twisted Sister» که مستندی درباره یک گروه هیوی متال آمریکایی به همین نام بود در جشنواره معتبر بین‌المللی فیلم مستند آمستردام به نمایش درآمده بود. وی در مصاحبه‌ای از این فیلم به عنوان داستان کلاسیک بیتلز در هامبورگ یاد کرده بود که هر شب ۶ ساعت برنامه اجرا می‌کردند.

این مستندساز سال ۱۹۵۲ در نیویورک متولد شده و در دانشگاه هنر نیویورک تحصیل کرده بود. فیلمی که او به عنوان تز دانشگاهی‌اش ساخته بود نامزدی اسکار را کسب کرد. او سال ۱۹۸۹ راهی برلین شد و کارش را به عنوان فیلمساز، نویسنده، روزنامه‌نگار و محقق در آنجا ادامه داد. سال ۲۰۱۳ او یک جایزه امی برای مستند دریافت کرد. هورن در حالی درگذشت که داشت یک فیلم مستند درباره کمپانی آلمانی نمایش تجربی رابرت ویلسون تهیه می‌کرد. این مستندساز جایزه تدی را برای «ترانه نومی» به عنوان بهترین مستند در سال ۲۰۰۴ دریافت کرده بود.