فیلم کوتاه مگرالن ‌نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره اودنسه در دانمارک شد.

پایگاه خبری تئاتر:  فیلم کوتاه "مگرالن" به کارگردانی و تهیه کنندگی مریم زارعی و نویسندگی پیام سعیدی، پس از چهار اکران و استقبال بی سابقه تماشاگران و منتقدین، نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه از چهل و چهارمین دوره جشنواره بین المللی اودنسه در دانمارک شد. در این دوره از جشنواره بیش از ۳۳۰۰ اثر از کشورهای مختلف جهان ثبت نام کرده بودند و در نهایت ۶۴ اثر در رقابت نهایی حضور داشتند.

اختتامیه این جشنواره ۳۱ آگوست ۲۰۱۹ برگزار شد. همچنین از ۳ نامزد نهایی بهترین فیلم ۲ اثر از سینمای ایران حضور داشتند که در نهایت فیلم کوتاه "بچه خور" به کارگردانی محمد کارت موفق به دریافت جایزه بزرگ بهترین فیلم این جشنواره شد و سینمای ایران با حضور موفق در این جشنواره معتبر بین المللی به کار خود پایان داد. گفتنی است؛ مریم زارعی که با اولین تجربه فیلم سازی اش در این دوره از جشنواره حضور دارد، دانش آموخته تئاتر از دانشگاه سوره و دانشگاه آلبرتا کانادا است و تجربه کارگردانی و طراحی تئاتر در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی را در کارنامه دارد. «مَگرالِن» که اولین حضور بین المللی اش در جشنواره برلین با استقبال مواجهه شد داستان خانواده ای را روایت می‌کند که در یک قبرستان ماشین زندگی می‌کنند.

دختر کوچک خانواده که نابیناست به همراه برادر بزرگترش در قبرستان ماشین ها ماشینی برای خود ساخته اند که در آن روزهایشان را می گذرانند. اتفاقی باعث برهم خوردن نظم متزلزل خانواده می شود. کودکان برای کنار آمدن با این اتفاق در تلاش برای پیدا کردن راه خود هستند.

برادر بزرگ‌تر تلاش می کند تا دنیای تلخ پیرامون را جور دیگری برای خواهرش تصویر کند و ... عوامل فیلم عبارتند از : بازیگران: آتنا سلیمانی، رزمریم کاظمی، طاها نجف پور و منصور نصیری، دستیار کارگردان: حامد عزیزی، طراح صحنه و لباس: آرام موسوی، فیلمبردار: آریو متوقع، تدوینگر : پویان شعله ور، منشی صحنه: مهرآفرین محمدبیگی، مدیر تولید: امیر مرسلی، صدا گذاری: حسن شبانکاره، اصلاح رنگ و نور: نیما دبیرزاده، سیجی آرتیست: محمد جمشیدی، طراح گریم: سینا کلانی، مدیر رسانه ای: باران بن یاسین، صدابردار: احمد صابری، دستیار صحنه: محمد باباخانلو، دستیاران فیلمبردار: اردلان معتمدی، مصطفی ساجدی معین، بهنام مرسلی و علی مرجوعی، دستیار لباس: مهدیه مطهری، عکاس: پرهام آشوری، فیلمبردار پشت صحنه: محمد نعمتی، اهنگساز: فرهاد خسروی، اپراتور دوربین: سهیل ملکی، مهدی نوروزی، سینه موبیل: الهیار حیدری، مسئول فنی: محمد فرقدانی و مدیر ترابری: عباس نوردی.