«ولری هارپر» بازیگر پیشکسوت سینمای هالیوود صبح امروز در سن هشتاد سالگی بعد از سالها مقاومت در برابر بیماری سرطان ریه چشم از جهان فرو بست.

پایگاه خبری تئاتر: «ولری هارپر» بازیگر پیشکسوت سینمای هالیوود صبح امروز در سن هشتاد سالگی بعد از سالها مقاومت در برابر بیماری سرطان ریه چشم از جهان فرو بست. هارپر بیست و دوم آگوست سال ۱۹۳۹ در منطقه سافرن ایالت نیویورک به دنیا آمد، ویاز سال ۱۹۵۹ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است، اولین بار در شوی تلویزیونی «راک راک راک» جلوی دوربین رفت.

وی سابقه بسیار فراوانی در عرصه بازیگری تلویزیون دارد، هارپر طی سالها فعالیت در عرصه بازیگری در حدود هفتاد اثر سینمایی و تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت و حتی تا سال جاری نیز در سریال «پدر امریکایی» نیز جلوی دوربین رفت.

هارپر در طی این سال‌ها افتخارات فراوانی به دست آورد، وی در یازده جشن سینمایی نامزد دریافت جایزه و هر یازده بار توانست جوایز را به خانه ببرد که از جمله مهمترین آن می‌توان به دریافت جایزه گلدن گلوب در سال ۱۹۷۵ به خاطر بازی در سریال کمدی رودا اشاره کرد.

وی در طی برگزاری جشن گلدن گلوب در سالیان مختلف هفت بار نامزد جایزه شد و تنها یکبار ان را نصیب خود کرد، هارپر طی سالهای گذشته بارها به خاطر بیماری سرطان راهی بیمارستان شد اما همواره جلوی این بیماری پیروز بود تا اینکه شب گذشته بار دیگر به بیمارستان منتقل شد اما تا ساعات اولیه صبح بیشتر دوام نیاورد و چشم از جهان فرو بست.