نمایش «به زبان خواب» به کارگردانی سما موسوی برای اجرا از هفته پایانی شهریور در تئاتر مستقل تهران آماده می‌شود.

پایگاه خبری تئاتر: «به زبان خواب» نمايشی مستند با موضوع سرگذشت دو نویسنده است. دو زن، یکی از چهره‌های معاصر ادبیات فارسی و دیگری از چهره‌های شاخص ادبیات آلمان. یکی در رومانی به دنیا آمده، به آلمان مهاجرت کرده و همچنان در این کشور زندگی می‌کند و دیگری در ایران به دنیا آمده، در ایران زیسته و در این کشور نیز از دنیا رفته است.

«سیمین دانشور» و «هرتا مولر» دو شخصیت اصلی این نمایش هستند. «به زبان خواب» چهارمین تجربه‌ كارگردانى سما موسوى است که در ادامه اجرای پیشین و در دسته مستند بیوگرافی جای می‌گیرد.

او سال گذشته نمایش «آدم‌هایی که نمی‌بینم» را به صحنه برد و سپس در سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر موفق به دریافت تندیس بازیگری شد. متن نمایش توسط مونا احمدی تدوين شده که نگارش نمایشنامه‌هایی چون «گردش عادی خون و برف»، «سرزمین‌های شمالی» و نگارش مشترك نمايشنامه «شکستن سکوت مطلق» - به همراه محمدحسین معارف - را دركارنامه‌ دارد.

پژوهشگر و کارگردان، سما موسوی؛ تدوین متن، مونا احمدی؛ بازيگران، مارال کشاورز، سما موسوی؛ طراح لباس، نسرین خرمی؛ طراح پوستر و بروشور، پرناز کریمی؛ عکاس، هما ایرانی؛ طراح گریم، لیدا ایرانی؛ دستیار کارگردان، حمید وحیدی؛ منشی صحنه، سلاله رستمی و مشاور امور رسانه، بابک احمدی موسوی پیش از این نمايش‌هاي «يرما»، «سفر زمستاني و يك داستان بي‌ربط» و «آدم‌هایی که نمی‌بینم» را روی صحنه برده است.