فیلم جدید مارتین اسکورسیزی به‌عنوان فیلم اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو ۲۰۱۹ انتخاب شد.

پایگاه خبری تئاتر: سی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو که از ۲۸ اکتبر کارش را شروع می‌کند و تا ۵ نوامبر (۶ تا ۱۴ آبان) ادامه دارد، «ایرلندی» مارتین اسکورسیزی را به عنوان فیلم اختتامیه این دوره انتخاب کرد. این جشنواره امسال طیف وسیعی از فیلم‌های داخلی و بین‌المللی را به نمایش درمی‌آورد و بر موضوع‌هایی چون «نوجوانان در دیدار با سینما» و «آسیای جنوب‌شرقی فوق‌العاده» تمرکز دارد.

پیش‌تر «ایرلندی» با بازی رابرت دنیرو، آل پاچینو و جو پشی به عنوان فیلم پایانی جشنواره فیلم لندن امسال انتخاب شده بود. به این ترتیب درام نت‌فلیکس که همه مدت زیادی در انتظارش بودند اولین اکران بین‌المللی خود را در شب پایانی جشنواره لندن در ۱۳ اکتبر تجربه می‌کند و دو هفته بعد در توکیو دیده می‌شود. اما پیش از همه فیلم قرار است به‌عنوان فیلم افتتاحیه پنجاه و هفتمین جشنواره فیلم نیویورک ۲۷ سپتامبر و پیش از جشنواره لندن دیده شود.

اسکورسیزی این فیلم را با بودجه ۱۶۰ میلیون دلاری ساخته است. جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو امسال کارش را با نمایش فیلم «تورا-سان، کاش اینجا بودی» شروع می‌کند و جانگ‌زئی بازیگر چینی را که به‌عنوان یکی از ۴ بازیگر زن اپرای چین شناخته می‌شود، به عنوان رئیس هیأت داوران خود انتخاب کرده است.