فیلم کوتاه «تاسیان»، نخستین فیلم الهام احمدی به تدوین رسید.

پایگاه خبری تئاتر: فیلم کوتاه «تاسیان» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی الهام احمدی از عکاسان رسانه‌ای با حضور علیرضا وحدی که پیش از این تدوین مستند «غمنومه فریدون» را برعهده داشته است، تدوین می‌شود.

این فیلم ۱۵ دقیقه‌ای مردادماه امسال و در لوکیشن‌های «سرای محله پیروزی» و «کتابفروشی نشر افق» تصویربرداری شده است. در «تاسیان» که با صدای عرفان ابراهیمی روایت می‌شود، شاهد تعریف افراد از یک روز کاملا معمولی هستیم.

«تاسیان» که البته با عنوان «یکشنبه غم‌انگیز» مجوز ناجی هنر را برای تولید دریافت کرده است؛ یک عنوان گیلکی با مفهوم غم و دلتنگی است که کاملا با فضای فیلم همخوانی دارد.

به گفته الهام احمدی، کارگردان این فیلم کوتاه اولین رونمایی فیلم «تاسیان» در جشنواره فیلم کوتاه خواهد بود و این کارگردان قصد دارد فیلم خود را به اکثر جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی ارسال کند.

صدیقه کیانفر، ندا عقیقی، حسن تسعیری، آزاده محمدیان، آناهیتا آذرپیوند، مهسا شاملو، فرناز خاکزاد، زهرا سعیدی، مجید کشاورزی، نیکناز طاهری یکتا، امیرحسین فاتحی، لینا ربیعی و امیررضا احمدی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

عوامل فیلم کوتاه «تاسیان» عبارتند از نویسنده، کارگردان، تهیه کننده: الهام احمدی، سرمایه گذار: علی اصغر ترکیان، دستیار کارگردان: نسترن فلاح، مدیر فیلمبرداری: رضا رضایی، صدابردار: ماهان جعفرزاده، تدوینگر: علیرضا وحدی، طراح گریم: مهرناز محوی، مدیر تولید: امیررضا احمدی، طراح صحنه: نوشین مختارپور، طراح لباس: نسترن فلاح، برنامه‌ریز: لینا ربیعی، دستیار تصویربردار: علی قزلحصاری، منشی صحنه: علی آریانیک، عکاسان: سجاد احمدی مجد و رضا جاویدی.