دبیر بخش ایران هفدهمین دوره جشنواره هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان درباره نمایش هایی که در این دوره در جشنواره حضور دارند توضیحاتی ارائه کرد.

پایگاه خبری تئاتر: آلبرت بیگجانی عضو هیات برگزاری و دبیر بخش ایران هفدهمین دوره جشنواره هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان درباره برگزاری این رویداد گفت: امسال هفدهمین سال برگزاری جشنواره هایفست ارمنستان است و شاهد اجرای ۵۲ نمایش از ۱۷ کشور خواهیم بود. این دوره از جشنواره از ۹ تا ۱۷ مهرماه برگزار می شود و کشورهای کره جنوبی، روسیه، بلژیک، انگلستان، اکراین، ایران، گرجستان، آلمان، لوکزامبورگ، ارمنستان، برزیل، آمریکا، کرواسی، ایتالیا، سوئد، سوییس و لهستان در این رویداد حضور خواهند داشت. وی ادامه داد: امسال ۷ اثر نمایشی از ایران در جشنواره شرکت دارند که شامل گروه اوینار تبریزاز با نمایش «یاشیل» به کارگردانی مهدی صالحیار، گروه عروسک‌های جادوئی از تهران با نمایش «در اعماق اقیانوس» به کارگردانی زهرا مریدی، گروه نامیک از مشهد با اجرای «قصه هائی از وطنم» به سرپرستی سهراب خواجه نژاد و فیروزه مدیر خراسانی، گروه دیماک از تهران با نمایش «مارشملو» با اجرای داریوش مودبیان، گروه دریا از نهاوند با نمایش «خیال» به کارگردانی میثم وکیان مرادی، گروه هنر سایه گستر حیائی از تهران با نمایش «ایلیون: تاریخچه‌ ویرانی» به کارگردانی امیر آسانی و گروه گلبانگ از دشتستان با نمایش «ویتسک» به کارگردانی قاسم تنگسیری نژاد و مهسا رهسپار هستند.

بیگجانی یادآور شد: در این دوره ۲ نمایش از تهران و ۵ اجرا از شهرستان ها در جشنواره حضور دارند که شامل ۲ نمایش خیابانی و ۵ اجرا صحنه ای هستند.

وی همچنین از برقراری ورکشاپ های تخصصی در حاشیه جشنواره خبر داد و متذکر شد: به خاطر دوری از حاشیه ها از ارگان های ذی ربط یا موسسات خواهش می کنم قبل از هرگونه اقدام در رابطه با حضور گروه های نمایشی در جشنواره از من استعلام کنند.

وی در پایان درباره فعالیت های گروه دیماک به سرپرستی خودش توضیح داد: ۱۲ مهر ماه نمایش «مارشملو» را با اجرای داریوش مودبیان در جشنواره هایفست ارمنستان اجرا می کنیم و پس از آن در قالب یک تور ۱۵ مهر ماه در فستیوال پاپت آپ اکراین اجرا خواهیم داشت و در ادامه ۱۹ مهر ماه نیز نمایش «چمدان و سگ ملوس» را در کشور بوسنی و ۱۵ آبان نیز نمایشی را در لیتوانی به صحنه می بریم.