‏‎این نمایش که روزهای یکشنبه و دوشنبه به زبان انگلیسی و باقی روزها به زبان فارسی اجرا می شود، تا ۴ مهرماه، ساعت ۱۸ در تالار حافظ تمدید شد.

‏‎پایگاه خبری تئاتر: «گرگ‌ها» به نویسندگی سارا دلپ، کارگردانی دانیال خجسته و تهیه‌کنندگی دپارتمان هنرهای نمایشی سفیر گفتمان از چهار شهریورماه در تالار حافظ اجرای خود را آغاز کرده است و طی ١٨ اجرا میزبان ١٥٠٠ تماشاچی بوده است.

دانیال خجسته طی یادداشتی بیان کرد: «در مصاحبه‌ای تصویری از سارا دلپ دیدم که می‌گفت دورترین اجتماعی را که برای بحث درباره مباحث سیاسی آمریکا و مسائل اخلاقی متصور شده تیمی از دختران شانزده - هفده‌ساله دبیرستانی بوده که شنبه‌ها در حومه شهر برای فوتبال سالنی گرد هم می‌آیند.

متن The Wolves که نویسنده‌اش را در اولین تجربه نمایشنامه‌نویسی وی در ۲۱ سالگی فاینالیست دریافت جایزه پولیتزر ٢٠١٧ کرد، در ستون‌های موازی مانند نت‌های موسیقی نوشته شده بود. چند روزی طول کشید تا قاعده خوانش آن را کشف کنم چرا که درگیر همزمانی دیالوگ‌هایی شدم که نویسنده تاکید داشت مخاطب لزوماً نباید تمامی آن‌ها را در آن واحد شنیده یا متوجه شود. دختری جوان مانند بازیگران جوان من، که اکثر قریب به اتفاقشان برای اولین بار صحنه را تجربه می‌کنند، نشانم داد هیچ ملاکی از سابقه گرفته تا جنسیت یا تحصیلات دلیل متقنی بر کیفیت نخواهد بود. بارها در جریان ساخت این اثر با در بسته مواجه شدم؛ مشکلاتی از قبیل پیدا کردن سالن اجرا تا اخذ مجوز و غیره. با این وجود تلاش بی‌وقفه دختران گروهم اجازه نداد حتی لحظه‌ای دچار تعلل شوم. اطمینان دارم که در سال‌های آتی هیچ انسانی با هیچ معیاری جز تلاش، قابلیت و لیاقت سنجیده نخواهد شد و معیارهایی مانند جنسیت، قدرت و قومیت، محلی از اعراب نخواهند یافت.»

بازیگران این نمایش عبارتند از: ‏‎سمانه نوراللهی، نیوشا نادری، ندا جبرئیلی، تینا پیرویسیان، مائده ایرجی راد، کاملیا حق‌وردیان، پگاه ابراهیمی، گل‌آرا مقدسی، کیمیا شهریه.


‏‎سایر عوامل نمایش هم عبارتند از: ‏‎دستیار کارگردان: المیرا شمشیری، طراح صحنه: دانیال خجسته، حامد ستاری، طراح لباس: مریم نورمحمدی، طراح صدا و موسیقی: فرشاد فزونی، طراح گریم: سامان مه آبادی، طراح نور: محمدرضا رحمتی، طراح حرکت: دانیال خجسته، کاملیا حق وردیان، طراح عروسک: ناهید ریحانی، گرافیک و ساخت تیزر: استودیو مشق، عکاس: کیارش مسیبی، مدیر تبلیغات: مریم شریعتی، ‏‎روابط عمومی، رسانه و تبلیغات: گروه هنری پژواک.

‏‎نمایش «گرگ‌ها» که روزهای یکشنبه و دوشنبه به زبان انگلیسی و باقی روزها به زبان فارسی اجرا می شود تا ٤ مهر ماه هر روز ساعت ۱۸ به روی صحنه می‌رود.

‏‎علاقه‌مندان برای خرید اینترنتی بلیت این نمایش می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۳۵۵۶۲۹۸۲۲ تماس بگیرند.

.

  • نویسنده :
  • منبع :