این آخر هفته چند فیلم پرسروصدا اکرانشان را با هم شروع کردند و با موفقیت «دانتون ابی» در افتتاحیه موفقش، به همه حدس و گمان‌ها برای رقابت بین این چند فیلم، خاتمه داده شد.

پایگاه خبری تئاتر: «دانتون ابی» با افتتاحیه ۳۱ میلیون دلاری (تا روز شنبه)، موفق‌ترین فیلم در رقابت با «به سوی ستاره‌ها» با بازی برد پیت و «رمبو» با بازی سیلوستر استالونه شد. «دانتون ابی» تنها روز جمعه ۱۳.۸ میلیون دلار در بازار داخلی آمریکا فروش کرد.

این فیلم که اولین فیلم سینمایی است که بر مبنای سریال پرتماشاگر بریتانیایی ساخته شده تا شنبه فروشش را به ۳۱ میلیون دلار رساند. برای این فیلم فروشی ۲۰ میلیون دلاری در اولین آخر هفته اکرانش پیش‌بینی شده بود. این در حالی است که هنوز آمار فروش یکشنبه باید به فروش افتتاحیه آن اضافه شود.

فیلم سینمایی «دانتون ابی» به کارگردانی مایکل انگلر باز هم با تمرکز بر خانواده ارل گرانتام ساخته شده و موضوع اصلی را با تمرکز بر دیدار شاه و ملکه انگلستان از این کاخ ترتیب داده است. همه بازیگران اصلی سریال در این فیلم گرد آمده‌اند.

اما «به سوی ستارگان» با بازی برد پیت روز جمعه ۷.۱۶ میلیون دلار فروش کرد و با وجود استقبال گرم از آن در جشنواره ونیز و کارگردانی تحسین شده جیمز گری، موفقیت لازم را در گیشه به دست نیاورد. در این فیلم برد پیت در نقش فضانوردی ظاهر شده که در فضا به دنبال پدرش است.

در عین حال فیلم تازه وارد دیگر سینماها یعنی «رمبو: آخرین خون» فروشی ۷.۱۷ میلیون دلاری را از نمایش در ۳۶۱۸ سالن سینما کسب کرد تا در رقابتی تنگاتنگ با فیلم برد پیت ظاهر شود. سیلوستر استالونه بازیگر این فیلم است.

آمار فروش این هفته با فروش امروز یکشنبه در بازار داخلی آمریکا و جهان به دست می‌آید.