بررسی آمار فروش فیلم‌ها در شش ماه اول سال ۹۸ نشان می‌دهد که میزان فروش سینما نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ افزایش داشته است .

پایگاه خبری تئاتر: میزان فروش سینمای ایران در شش ماه نخست سال 98 به فروشی معادل 178 میلیارد و 368 میلیون و 647 هزار تومان رسیده است و طی این مدت 15 میلیون و 590 هزار و 166 نفر به تماشای فیلم های درحال اکران نشستند.

میزان فروش فیلم های سینمایی در شش ماه نخست سال 97 نیز معادل 144 میلیارد و 963 میلیون و 63 هزار تومان و تعداد تماشاگران 16 میلیون 645 هزار و 136 نفر بوده است.

بر اساس بررسی‌های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی، میزان افزایش فروش فیلم‌ها درشش ماه ابتدایی سال 98 نسبت به مدت مشابه در سال 97، بیست و سه درصد رشد داشته است اما تعداد تماشاگران در شش ماه ابتدایی امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته 6درصد کاهش داشته است.

گزارش فوق نشان می‌دهد که سینمای کشور تنها برای سه ماه ابتدایی سال که با اکران ویژه نوروز آغاز می‌شود برنامه‌ریزی خوبی برای اکران داشته است. بر اساس اخبار و گزارشات منتشر شده، سه ماه تابستانی که گذشت جزو بدترین بازه‌های زمانی اکران تابستان بود در حالی که عموما به علت تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها این تابستان است که باید از فروش و رونق خوبی برخوردار باشد. قرار دادن بیشتر شانس‌های فروش تنها در سه ماه ابتدایی سال نشان از عدم برنامه‌ریزی منسجم در حوزه پخش و اکران دارد.

 

گزارش فروش شش ماه ابتدایی سال 98 و مقایسه آن با سه سال گذشته