با اشتباهات و گاف‌های فراموش نشدنی فیلم‌های معروفی که تاکنون متوجه آن‌ها نشده‌اید، آشنا شوید.

پایگاه خبری تئاتر: علاقه‌مندان دو آتیشه فیلم‌های سینمایی، مهارت بالایی در یافتن اشتباهات و ناهماهنگی‌ها در فیلمی که تماشا می‌کنند دارند. حتی کوچکترین تغییر در ظاهر شخصیت‌ها و یا تغییر در جایگاه اشیاء از چشم‌های تیزبین آن‌ها دور نخواهد ماند.

در اینجا اشتباهاتی را مرور می‌کنیم که برای خیلی‌ها کاملاً نا محسوس هستند و شاید هیچگاه متوجه آن نشده اند، اما بعد از اینکه این گاف‌ها کشف می‌شوند به معنای واقعی برای مخاطب فراموش نشدنی است و دفعه بعد این فیلم‌ها را با دقت بیشتری نگاه می‌کند.

گرگ و میش

اگر به طور دقیق به این فیلم نگاه کرده باشید، قطعاً می‌توانید متوجه تصویر دوربینی که بر روی شیشه این ماشین افتاده شوید. این اشتباه در واقع یک اشتباه معمول است که از سوی خیلی از کارگردان‌ها سر زده و این بار هم در فیلم «گرگ و میش» شاهد آن هستیم.

حرامزاده‌های لعنتی

شاید از کوئنتین تارانتینو چنین اشتباهی دور از ذهن باشد، اما باید بگوییم که واقعاً این اتفاق افتاده است. در یکی از سکانس‌های این فیلم نشانی بر یونیفورم فرمانده آلمانی قرار گرفته که در سکانس بعدی ناپدید می‌شود، اما دوباره در سکانس بعدی ظاهر می‌شود.

آواتار

در این فیلم زمانی که شخصیت جیک در یک سکانس کپسولی که در آن بوده است را باز می‌کند، اثری از ویلچیر نیست؛ اما چند لحظه بعد یک صندلی چرخدار در مقابل او ظاهر می‌شود.

ترمیناتور: روز داوری

در اوایل این فیلم، لباس ضد گلوله شخصیت اصلی فیلم از او در برابر گلوله‌ها حفاظت می‌کند، اما جای گلوله‌ها روی لباس وی به جا می‌ماند اما دقایقی بعد لباس او به یکباره همانند روز اولش می‌شود.

اما این تنها اشتباه فیلم نبود، در سکانس تعقیب و گریز این فیلم، شیشه‌های جلوی کامیونی که جان کانر را دنبال می‌کند به طور کامل شکسته است، اما در سکانس بعدی دوباره شاهد هستیم که خودرو هنوز شیشه‌های خود را حفظ کرده است.

انتقام جویان

شاید نتوان به فیلم انتقام جویان به دلیل سکانس‌های اکشن و جنگی زیاد به خاطر اشتباهات این چنینی خرده گرفت، اما یک اشتباه کاملا ساده باعث شده آن‌ها نیز در لیست باشند. در سکانسی شخصیت «ثور» هر چه  دور و بر اوست تخریب می‌کند، اما در دو سکانس پیاپی سپر ماشینی که در کنار اوست بعد از خراب شدن دوباره به شرایط عادی باز می‌گردد.

باشگاه خریداران دالاس

فیلم سینمایی باشگاه خریداران دالاس روایتگر داستان شخصی در سال ۱۹۸۵ است، اما در یک سکانس شاهد پوستری از یک خودرو هستیم که در سال ۲۰۱۱ ساخته شده بود.

تایتانیک

به نظر می‌رسد دو کشتی تایتانیک وجود داشته است، غیر از این نمی‌شود اختلافی که بین دو صحنه فیلم از کشتی تایتانیک وجود دارد را توجیه کرد.

دزدان دریایی کارائیب: طلسم مروارید سیاه

به نظر می‌رسد در بین خدمه جک اسپارو کسانی بودند که به لباس‌های مدرنی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، علاقه داشته اند!

ترمیناتور: خیزش ماشین‌ها

در قسمتی از فیلم، شخصیت‌های جان و کیت، با یک هواپیمای سفید که پشت آن شماره خاصی حک شده است پرواز می‌کنند. اما پس از آغاز پرواز شماره این هواپیما تغییر می‌کند و وقتی فرود می‌آیند، دوباره شماره هواپیما همان کد قبلی را نشان می‌دهد.

مظنون همیشگی

در ابتدا می‌بینیم هواپیمایی که به سوی فرودگاه می‌رود ۴ موتور دارد. اما تنها چند ثانیه بعد شاهد هواپیمایی هستیم که تنها دو موتور دارد.

تد

جان که شخصیت اصلی فیلم سینمایی تد است، گوشی هوشمند خود را معکوس گرفته ، اما به نظر می‌رسد که تداخلی در تماس او ایجاد نکرده، شاید هم اصلا تماسی در کار نبوده است!