مسعود طیبی کارگردان نمایش «فقط ۴۰ روزه بودم» از موضوع و چگونگی اجرای این اثر گفت.

پایگاه خبری تئاتر: مسعود طیبی کارگردان نمایش «فقط ۴۰ روزه بودم» گفت:این نمایش درباره یک نویسنده مرده است که روحش تا ۴۰ روز در منزل و کنار خانواده اش زندگی می‌کند.

وی افزود: نمایش «فقط ۴۰ روزه بودم» فضای ضد درام دارد و در خصوص ذهن نویسنده است و هیچ قصه پیوسته‌ای برای مخاطب روایت نمی‌کند.

طیبی درباره انتخاب بازیگران برای اجرای نمایش «فقط ۴۰ روزه بودم» اظهار داشت: این کار بر اساس یک فعالیت آکادمیک شکل گرفته؛ بازیگران این نمایش همه از دانشجو‌های بنده هستند. سال گذشته در طول ترم احساس کردم که این نمایش برای بخش مدرسان جشنواره تئاتر‌های دانشگاهی مناسب است و همین عاملی برای شروع این فعالیت شد.

کارگردان نمایش «فقط ۴۰ روزه بودم» تصریح کرد: نتیجه کارکردن با بچه‌های این نمایش از مهر پارسال منجر به اجرای آن در اردیبهشت ماه امسال در بخش اساتید جشنواره‌های تئاتر دانشگاهی شد. الان هم اجرای عمومی آن در تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

وی افزود: تمرینات ما برای اجرای نمایش «فقط ۴۰ روزه بودم» در مهرماه ۹۷ به دلیل ایجاد فضای مرگ و ترس شب‌ها ساعت ۱۰ تا ۳ صبح انجام می‌شد؛ حتی لحظه سال تحویل هم مشغول این کار فشرده بودیم. «فقط ۴۰ روز بودم» نمایشی است که در میان تمام کار‌های هنری ام از آن راضی هستم و خداروشکر با همکاری بازیگران اجرا‌های موفقیت آمیزی را پشت سرگذاشته است.

گفتنی است نمایش «فقط ۴۰ روزه بودم» از ۲۴ شهریور تا ۱۲ مهر ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی در حوزه هنری روی صحنه می‌رود.