احسان کرمی در نمایش موزیکال «مری پاپینز» نقش آقای بنکس پدر یک خانواده ماجراجو را بازی خواهد کرد.

پایگاه خبری تئاتر: احسان کرمی به جمع بازیگران نمایش موزیکال «مری پاپینز» پیوست و قرار است در این نمایش در نقش آقای بنکس حضور داشته باشد.

احسان کرمی فعالیت هنری خود را با گویندگی رادیو و تئاتر شروع کرده و حضور فعالی در تلویزیون، موسیقی، سینما و تئاتر داشته است. او سال ۱۳۹۵ نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر تئاتر فجر برای نقش‌آفرینی در نمایش «مانوس» به کارگردانی نازنین سهامی‌زاده بود. کرمی در سال های اخیر بازیگر ثابت نمایش‌های محمدرحمانیان بوده و در آثار او همچون «سینماهای من»، «آیینه‌های روبه‌رو»، «ترانه های قدیمی» و ... حضور داشته است.

کرمی در نمایش «آیسلند» به کارگردانی آیدا کیخایی نیز حضور داشته و با کارگردانانی از جمله میکاییل شهرستانی، اصغر دشتی، نسیم احمدپور، مرتضی میرمنتظمی و میثم عبدی همکاری داشته است.

این بازیگر که هم‌اکنون مشغول بازی در سریال تلویزیونی «هم‌گناه» به کارگردانی مصطفی کیایی است، سابقه بازی در سریال «هیات مدیره» مازیار میری، فیلم‌ سینمایی «دربست» به کارگردانی علی خامه‌پرست و مجموعه نمایش خانگی «عالیجناب» ساخته سام قریبیان را در کنار سابقه کارگردانی و نویسندگی نمایش و فعالیت رادیویی در کارنامه خود دارد.

نمایش موزیکال «مری پاپینز» اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های مری پاپینز نوشته پاملا تراورس با ترجمه احمد کولیوندی، ترانه‌سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است.

این نمایش آبان‌ماه سال جاری به عنوان سومین تجربه گروه تولیدی موزیکال‌های «الیور توییست» و «بینوایان» و با کارگردانی احمد سلیمانی در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

  • نویسنده :
  • منبع :