نایب رییس مجلس شورای اسلامی با حضور در مجموعه تئاتر شهر ضمن دیدار و گفت و گو با مدیر این مجموعه به تماشای نمایش «رگ» در تالار چهارسو نشست.

پایگاه خبری تئاتر: مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی به همراه حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و فردین فرمند عضو کمیسیون شوراهای مجلس سه شنبه نهم مهر با حضور در مجموعه تئاتر شهر ضمن دیدار و گفت و گو با سعید اسدی مدیر این مجموعه دیدار به تماشای نمایش «رگ» به کارگردانی ایوب آقاخانی در تالار چهارسو نشست.

سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور پزشکیان و هیات همراه در تئاتر شهر با اشاره به فقدان قوانین حمایتی شفاف در حوزه تئاتر از وی خواست تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی را نسبت به حفظ حقوق معنوی و اجتماعی هنرمندان تئاتر در مقابل هجمه های گوناگونی که این روزها خانواده تئاتر را هدف گرفته است مطلع کرده و در جهت تخصیص و تامین بودجه تئاتر گام های اساسی بردارند.

وی همچنین از همراهی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همراهی با هنرمندان تئاتر قدردانی کرده و پس از آن به ارائه توضیحاتی درباره روند بازسازی و تجهیزسیستم ماشینری تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر پرداخت.

مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی هم در این دیدار گفت: موضوع مطالعات راهبردی در حوزه جذب منابع یکی از مهم ترین نکاتی است که همه دستگاه های دولتی می توانند روی آن تمرکز بیشتری داشته باشند از این جهت من از مدیران و اهالی محترم تئاتر می خواهم تا با تدوین ایده های ذهنی خود در این حوزه به ما مشاوره ی لازم را بدهند تا ما هم در مجلس شورای اسلامی در حد توان خود به تامین منابع بپردازیم.

وی ادامه داد: البته من بعید می دانم که این روند به این دوره از فعالیت های مجلس شورای اسلامی برسد ولی همین رویکرد فکری می تواند در دوره های بعدی فعالیت مجلس مورد توجه قرار گیرد. در اینجا مهم برداشتن قدم های اول و نگاه به استانداردهای روز دنیاست که ببینیم کشورهای دیگر با چه درصدی از منابع به فعالیت های فرهنگی هنری کشورشان کمک می کنند. من معتقدم قطعا بدون اطلاع و آگاهی نمی توانیم در این فضا گام برداریم. من در حوزه بودجه معتقد به تخصیص بودجه نیستم من معتقدم در این حوزه باید روش ها را اصلاح کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نکته دیگری که می تواند از سمت مجلس شورای اسلامی کارکرد حمایتی داشته باشد. بحث درباره قوانین و مقررات است که در این راه این نکته ضروری است که قانونگذار راه حمایتی موجود از هنرمندان را بررسی کرده و در راه برنامه ریزی و تصویب آن گام هایی را بردارد.

پس از این دیدار مسعود پزشکیان و هیئت همراه به تماشای اجرای «رگ» در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر نشستند.