عضو اتحادیه جهانی دراماتراپی اعلام کرد که از این پس مدال ابوعلی سینا به برترین‌های دراماتراپی ایران طی یک سال، اهدا خواهد شد.
پایگاه خبری تئاتر: مجید امرایی عضو اتحادیه جهانی دراماتراپی درباره جدیدترین فعالیت‌های این اتحادیه گفت: هر فصل ویدئو کنفرانسی را با حضور اعضای اتحادیه جهانی دراماتراپی برگزار می‌کنیم که ۵ مهرماه این کار انجام شد و طی آن برنامه‌های هفته جهانی دراماتراپی تدوین و تنظیم شد تا از قالب مدون جهانی برخودار باشند.

وی ادامه داد: طی این جلسه، مقرر شد در هفته جهانی دراماتراپی برنامه‌هایی چون سخنرانی، برگزاری کارگاه‌های دراماتراپی، نشست‌های تخصصی، قدردانی از حامیان دراماتراپی در کشورهای مختلف، معرفی و نشست‌های رسانه‌ای برای دراماتراپی و تهیه یک نشان یا مدالیوم برای هر کشور مدنظر قرار گیرند. همچنین در این جلسه اعلام شد که اولین دانشکده دراماتراپی استرالیا افتتاح خواهد شد و ۳ کشور جدید نیز به اتحادیه پیوستند.

امرایی درباره نشان یا مدالیوم مدنظر برای انجمن دراماتراپی ایران، اظهار کرد: ما پیشنهاد نشان «ابوعلی سینا» را به اتحادیه جهانی دراماتراپی پیشنهاد دادیم و قرار شد از این پس این نشان به برترین‌های دراماتراپی ایران اهدا شود.

عضو اتحادیه جهانی دراماتراپی درباره برنامه‌های مدنظر در زمینه دراماتراپی در ایران، توضیح داد: قرار است انجمن دراماتراپی اهواز را افتتاح کنیم و پس از آن انجمن‌های استان مرکزی و گیلان افتتاح خواهند شد.

وی درباره زمان و مکان برگزاری هفته دراماتراپی در ایران، گفت: در ایران هفته دراماتراپی از ۲۹ آبان تا ۶ آذر و طی ۲ برنامه در تهران و اهواز برگزار خواهد شد.

امرایی درباره حضور اعضای اتحادیه جهانی دراماتراپی در هفته دراماتراپی ایران، تأکید کرد: امسال مهمانی نخواهیم داشت ولی از سال آینده هم یک پیام جهانی ارائه خواهیم داد و هم از اعضای اصلی اتحادیه جهانی دراماتراپی، مهمان ما خواهند بود.

عضو اتحادیه جهانی دراماتراپی در پایان سخنان خود اعلام کرد: پیش از این زبان پایه سایت اتحادیه جهانی انگلیسی بود ولی از این پس به دلیل عضویت ایران در این اتحادیه، زبان فارسی هم روی آیتم‌ زبان‌های پایه سایت اضافه شده است.

  • نویسنده :
  • منبع :