جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان مراسم مهمانی پیش از افتتاحیه خود را به دلیل توفان لغو کرد.

پایگاه خبری تئاتر: بزرگ‌ترین فستیوال فیلم کره جنوبی به دلیل توفان مهمانی پیش از افتتاحیه خود را لغو کرد. در حالی که مراسم جشن قبل از افتتاحیه این جشنواره قرار بود امروز چهارشنبه ۱۰ مهر (۲ اکتبر) ساعت ۶ عصر برگزار شود، یکی از مسئولان فستیوال گفت با توجه به اطلاعاتی که درباره توفانی که در راه است، کسب کرده‌اند و برای تامین سلامت مهمانان و مخاطبان از برگزاری مراسم افتتاحیه صرف نظر می‌کنند.

گفته شده توفانی با فشار بالا از سواحل جنوب غربی در حال نزدیک شدن به کره است که حدود نیمه شب چهارشنبه به آنجا می‌رسد.

مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم بوسان قرار است پنجشنبه غروب ۱۱ مهرماه (۳ اکتبر) برگزار شود و انتظار می‌رود بتوان آن را برگزار کرد. سال پیش به دلیل توفان کونگ-ری، مسئولان این جشنواره برخی از مراسمی را که در فضای باز برگزار می‌شد، لغو کردند و یا مکان برگزاری برنامه‌ها را تغییر دادند.

در این دوره جشنواره ۲ فیلم از جشنواره ونیز شامل «حقیقت» هیروکازو و «شاه» ساخته دیوید میچود در این جشنواره به نمایش درمی‌آیند. «دوباره به خانه برگشتن» ساخته وین وانگ و «گلوریا موندی» ساخته رابرت گودیگویان از دیگر فیلم‌های این دوره هستند.

امسال سینمای ایران حضور پررنگی در این جشنواره دارد و فیلم «در میان تپه‌ها» اولین فیلم بلند ساخته محمدرضا کیوان‌فر و «دیاپازون» به کارگردانی حامد تهرانی۲ نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه رسمی «جریان‌های نو» جشنواره خواهند بود. در این بخش در مجموع ۱۴ فیلم از کشورهای مختلف جهان برای کسب جوایز به رقابت می پردازد. در بخش «پنجره‌ای به سینمای آسیا» نیز ۵ فیلم ایرانی شامل «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار، «ناگهان درخت» ساخته صفی یزدانیان، «هفت و نیم» از نوید محمودی، «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی و «سینما دانکی» از شاهد احمدلو به نمایندگی از سینمای ایران روی پرده خواهند رفت.

گفته شده تیموتی شالامه از بازیگران فیلم «شاه» نیز در این جشنواره حضور خواهد داشت.

امسال یک بخش جدید هم به این جشنواره اضافه شده که شامل نمایش آثار استادان فیلمسازی بدون تمرکز بر محل کارشان است. چند فیلم از جشنواره کن در همین بخش دیده می‌شود.

بیست و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان از ۳ تا ۱۲ اکتبر (۱۱ تا ۲۰ مهر ماه) برگزار می‌شود.