مهلت ارائه طرح مستند به برنامه پیچینگ جشنواره «سینماحقیقت» تا روز ۲۵ مهرماه تعیین شده است.

پایگاه خبری تئاتر: مهلت ارائه طرح مستند به برنامه پیچینگ سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» تا روز ۲۵ مهرماه تعیین شده است.

در این برنامه پیچینگ، از طرح‌های تولیدی مستند با ویژگی‌های خلاقانه، اقتصادی، دارای لحظه‌های ناب و با قابلیت حضور در عرصه بین‌المللی حمایت خواهد شد.

مستندسازان علاقه‌مند می‌توانند ضمن دانلود فرم در نظر گرفته شده روی وب‌سایت جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir ارائه کتبی خود شامل tag line  که در واقع ایده ممتاز، موجز و شعارگونه‌ طرح است (حداکثر در یک جمله کوتاه ۷ تا ۱۰ کلمه‌ای) و خلاصه کوتاه (حداکثر ۳۰ کلمه) را همراه خلاصه طرح ۱۵۰ کلمه‌ای، برنامه تولید، پیش‌بینی هزینه پروژه و سوابق کاری خود تا ۲۵ مهرماه ۹۸ به آدرس ایمیل pitching@defc.ir ارسال کنند.

پس از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله کتبی، افراد منتخب باید در ساعت و جلسه مقرر که متعاقباً اعلام می‌شود، خود را برای ارائه شفاهی در مدت ۷ دقیقه در مقابل هیات داوری آماده کنند.

هیات داوران متشکل از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی هستند و متقاضیان باید به پرسش‌هایی نظیر «چرا این فیلم باید اکنون ساخته شود؟»، «چرا این فیلمساز باید آن را بسازد؟» پاسخ داده و به دنبال آن نمونه‌ای تصویری شامل قطعات راش و عکس‌های تهیه شده در قالب پاورپوینت ارائه کنند.

مستندسازانی که نسبت به ارائه کتبی و ایمیل فرم مذکور اقدام کردند، می‌بایست جهت تکمیل مراحل ثبت‌نام خود با واحد پژوهش جشنواره به شماره تلفن ۸۸۵۱۱۴۶۶ تماس حاصل کنند.

ارائه‌ طرح مستند Pitching Panel جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» فقط از طریق وب‌سایت این جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir و تکمیل فرم مربوطه روی فایل وُرد و ارسال آن به ایمیل pitching@defc.ir میسر خواهد بود.