تبری جک نیکلسون در فیلم «درخشش» کوبریک، با قیمت ۱۷۰هزار پوند به فروش رسید.

پایگاه خبری تئاتر: تبر «جک نیکلسون» در فیلم «درخشش»، اثر ترسناک و کلاسیک استنلی کوبریک در حراجی واقع در لندن به مبلغ 170 میلیون پوند فروخته شد.

این تبر چهار برابر قیمت تخمینی‌اش در حراجی زنده Entertainment Memorabilia به فروش رفته که در آیمکس مؤسسه فیلم بریتانیا در واترلو برگزار شده است. این تبر مشهور به تبر آتش، تقریباً سه فوت (نزدیک به 90 سانتیمتر) طول دارد و دسته آن چوبی و تیغه‌ای با ضخامت یک اینچ دارد.

گذشته از چند خراش ناشی از روزهای طولانی فیلمبرداری در صحنه معروف شکستن در با این تبر، گفته می‌شود این تبر در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

تبر فیلم «درخشش» یکی از 900 قطعه‌ای بود که بین 30 سپتامبر تا یکم اکتبر به حراج گذاشته شد. زره  رومی «راسل کرو» در «گلادیاتور»، شمشیر «ساموئل ال جکسون» و کلاهخود ارتش طوفان «جنگ ستارگان: قسمت چهارم - یک امید تازه» دیگر اشیای مشهور این حراجی بوده‌اند.

حتمالاً علاقه‌مندان به «بتمن» از پوشش بتمنی «مایکل کیتون» در نسخه 1989 فیلم وسوسه شده‌اند؛ در حالی که طرفداران کمدی انگلیسی می‌توانستند عاشق نارنجک آنتیوچ در فیلم «مونتی پیتون و گریال مقدس» شوند.

حراج امسال به دنبال موفقیت رویداد 2018 برگزار شد که در آن امضای فدورای «هریسون فورد» در «ایندیانا جونز و مهاجمان معبد گمشده» 393 هزار و 600 پوند به فروش رسید.