کارگردان سرشناس آمریکایی فیلم‌ها مارول را شبیه پارک‌های موضوعی خواند و گفت این فیلم‌ها اصلا سینما نیستند.

پایگاه خبری تئاتر: مارتین اسکورسیزی کارگردان سرشناس در یک مصاحبه جهان سینمایی مارول و فیلم‌های میلیارد دلاری آن را با تم پارک‌ها یا پارک‌های موضوعی تفریحی مقایسه کرد.

وی گفت: من آنها را تماشا نمی‌کنم. سعی کردم، اما نشد. این فیلم‌ها سینما نیستند.

وی در مصاحبه با مجله امپایر گفت: صادقانه بگویم، اصلا نمی‌توانم به آنها فکر هم بکنم. با وجود این که بازیگران بیشترین تلاششان را کرده‌اند و هر چقدر هم که خوب ساخته شده باشند در بهترین حالت می‌شود گفت پارک‌های سرگرم‌کننده هستند. این سینمایی نیست که سعی داشته باشد تجربه احساسی و روانی انسانی را به انسان‌ دیگری منتقل کند.

نظر اسکورسیزی درباره فیلم‌های ابرقهرمانی با پاسخ‌هایی از سوی دیگر فیلمسازان از جمله جیمز گان و جاس ودون و برخی از شخصیت‌های فیلم‌های کمیک بوکی روبرو شد.

گان در توییتر نوشته بود: خیلی خشمگین شدم وقتی مردم بدون ‌آن که «آخرین وسوسه‌های مسیح» را ببینند با آن مخالفت کردند. حالا هم غمگینم که او هم فیلم‌های مرا به همین شکل قضاوت می‌کند. با این حال، همیشه عاشق اسکورسیزی می‌مانم و قدردان تاثیر او بر سینما خواهم بود و اصلا نمی‌توانم بیش از این منتظر تماشای «ایرلندی»‌ باشم.

ودون که از همکاران دائمی جهان مارول است در پاسخ به اسکورسیزی پاسخ جیمز گان کارگردان «محافظان کهکشان» را تکرار کرد و گفت قلب او از این جواب مکدر شده است و افزود: به همین دلیل همیشه عصبانی می‌مانم.

گان دو قسمت اول «محافظان کهکشان» را کارگردانی کرده است و قرار است قسمت سوم را هم کارگردانی کند.

پیتر رامزی کارگردان و نویسنده آمریکایی در واکنش به این سخنان نوشت: مارتین اسکورسیزی یک الهه است. فیلم‌های مارول خوب و سرگرم‌کننده هستند.

رابرت کارگیل نویسنده و فیلمنامه نویس هم نوشت: وقتی من و اسکات داشتیم «دکتر استرنج» را می‌نوشتیم همه تلاشمان این بود که شخصیت‌ها را عمیق‌تر کنیم، داستان قوی‌تر باشد و از خودمان می‌پرسیدیم چطور آن را گسترده‌تر بکنیم. اگر کسی فکر می‌کند جهان مارول فقط پارک موضوعی است قضاوتی ناعادلانه کرده است.