کریم عبدالجبار بسکتبالیست سابق آمریکایی، به صحبت‌های مارتین اسکورسیزی در مورد فیلم‌های مارول واکنش نشان داد.

پایگاه خبری تئاتر: اسکورسیزی چند روز پیش، در مصاحبه با مجله امپایر اعلام کرده بود که فیلم‌های کمپانی مارول سینما نیستند.

حالا کریم عبدالجبار بسکتبالیست سابق آمریکایی، در واکنش به صحبت‌های اخیر مارتین اسکورسیزی در مورد فیلم‌های کمپانی مارول، حمایت نصفه و نیمه خود را از این کارگردان اعلام کرده است.

این بازیکن بسکتبال می‌گوید: گفتن این جمله مثل این است که بگوییم رمان پنجاه طیف جزو ادبیات نیست! اسکورسیزی از جنبه فنی اشتباه می‌کند، اما از نظر فرهنگی درست می‌گوید و تمام مدافعان سینمای مارول نیز می‌دانند که حرف او درست است.

او گفت: من می‌دانم که محبوبیت بین المللی فیلم‌های مارول آن‌ها را بسیار تاثیرگذار کرده است؛ به همین خاطر می‌توان از آن‌ها در مسیر‌ مثبت و مشکلات جامعه مثل نژادپرستی استفاده کرد. زمانی که من فیلم سینمایی «پلنگ سیاه» را دیدم، به خاطر اینکه یک فیلم سینمایی ابرقهرمانی از سیاه پوست‌ها محبوب شده احساس غرور کردم.

عبدالجبار گفت: هدف اسکورسیزی تقبیح فیلم‌های مارول نبود؛ بلکه او قصد داشت تفاوت و فرق بین هنر عالی و هنر روزمره که هر روز روی لباس و مکان‌های دیگر شاهد آن هستیم، را درک کنیم. منظور او مشخص است. البته اسکورسیزی گفته بود که هیچگاه فیلم‌های مارول را ندیده است و باید بگویم برای او متاسف هستم؛ چرا که او لذت، شوخ طبعی و هیجان خالص را تجربه نکرده است.