ویل اسمیت در این هفته با فیلم سینمایی «مرد ماه جوزا» به سینما می‌آید و به همین بهانه بهترین فیلم‌های سینمایی او را مرور می‌کنیم.

پایگاه خبری تئاتر: ایندیوایر به بهانه اکران فیلم سینمایی «مرد ماه جوزا» با نقش آفرینی ویل اسمیت، به رتبه بندی فیلم‌های او پرداخته است. ویل اسمیت در طول سه دهه فعالیت حرفه‌ای خود به عنوان یکی از موفق‌ترین بازیگران نسل خود شناخته می‌شود و از بازی در هیج پروژه‌ای با بودجه های کم تا فیلم‌های بزرگ و پر هزینه ترسی نداشته است. او نخستین کار حرفه‌ای خود را در سال ۱۹۹۲ با فیلم «جایی که روز‌ها تو را می‌برند» انجام داد و به تدریج وارد سینما و  نقش‌های اصلی شد.

حالا او به عنوان یکی از بازیگران پولساز هالیوود و یک چهره بین المللی شناخته می‌شود البته فیلم جدید او که از تاریخ ۱۱ اکتبر نمایش خود را آغاز کرده است با وجود صحنه‌های اکشن هیجان انگیز و تکنولوژی‌های فراوان استفاده شده در آن، ضعیف‌ترین فیلم وی محسوب می‌شود. رتبه بندی فیلم‌های ویل اسمیت به شرح زیر است.

پسران بد (۱۹۹۵)
مایک لوری و مارکوس برنت، دو پلیس میامی هستند که به دنبال پیدا کردن محموله مواد مخدر گمشده هستند و به همین دلیل دچار دردسر‌های زیاد و با باند‌های مواد مخدر فرانسوی درگیر می‌شود. در این بین آن‌ها وظیفه محافظت از فردی را بر عهده دارند که شاهد یک قتل بوده است. پسران بد، اولین پروژه پروفروش مایکل بی بود.

روز استقلال (۱۹۹۶)
در این فیلم پدیده‌ای عجیب و غریب آسمان شهر را در بر می‌گیرد که همه در ابتدا تصور می‌کنند یک شهاب سنگ است، اما بعدا مشخص می‌شود یک سفینه فضایی عظیم است که توسط فرازمینی‌ها هدایت می‌شود و قصد دارند با حمله به شهر‌های مهم جهان، زمین را در یک روز تصرف کنند. پیش از فیلم علاءالدین، «روز استقلال» پرفروش‌ترین فیلم ویل اسمیت بود.

دشمن ملت (۱۹۹۸)
ویل اسمیت در این فیلم نقش یک وکیل را بر عهده دارد که رابرت کلیتون نام دارد. وقتی کلیتون یک ویدئوی ضبط شده از قتل یک سناتور آمریکایی را در کیف خود پیدا می‌کند زندگی او به هم میریزد و آژانس امنیت ملی در تعقیب وی است.

من افسانه ام (۲۰۰۷)
ویروسی در شهر نیویورک منتشر می‌شود که هدف اصلی ساخت آن درمان سرطان بود، اما زندگی انسان‌ها را بیشتر تهدید کرد و آن ها را به یک نوع هاری مبتلا کرده است. رابرت نویل به عنوان آخرین انسان زنده در این شهر زندگی می‌کند و در تلاش است مادامی که از خود دربرابر انسان‌های دیگر محافظت می‌کند به فکر راه حلی برای درمان نیز باشد.

در جست و جوی خوشبختی (۲۰۰۶)
فیلمی متفاوت از ویل اسمیت که یک نامزدی اسکار را برای او در پی داشت. او نقش خرده فروش اسکنر‌های پزشکی را دارد و به همراه پسرش زندگی سختی را می‌گذراند. او در تلاش است که با کارکردن در یک شرکت، مخارج زندگی خود را تامین کند و در رسیدن به این هدف با مشکلات زیادی روبروست؛ داستان این فیلم از روی روایتی واقعی نوشته است.

علی (۲۰۰۱)
ویل اسمیت نقش محمد علی کلی را بازی می‌کند. او روایتگر زندگی وی از سال ۱۹۶۴ (که قهرمان سنگین وزن جهان شده بود) تا سال ۱۹۷۴ است. فیلم درباره مبارزه مشهور‌ترین بوکسور مسلمان جهان است. اگرچه شاید به تصویر کشیدن زندگی واقعی او به طور کاملا غیر ممکن باشد، اما مایکل مان تلاش کرده تا به بهترین شکل آن را ارائه دهد.

آثار دیگری مثل «پس از زمین»، «جوخه انتحار» و «علاءالدین»، «مردان سیاه پوش» نیز از دیگر فیلم‌های این بازیگر حساب می‌شود که در رتبه‌های بعدی این رنکینگ قرار گرفتند.

 

 

 

 

 

 

 

  • نویسنده :
  • منبع :