با پایان مرحله ارزیابی آثار مسابقه تئاتر خردسال جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، هشت نمايش برگزيده این بخش معرفی شدند.
پایگاه خبری تئاتر: هیئت انتخاب بخش مسابقه تئاتر خردسال متشکل از مجتبی کاظمی کارگردان و بازیگر از تهران، فرهاد لباسی کارگردان و بازیگر از همدان و دکتر نگار نادری کارگردان و پژوهشگر تئاتر از لاهیجان با بررسی آثار راه یافته به این بخش هشت نمایش را برای حضور در جشنواره معرفی کردند.

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره اسامی نمایش های راه یافته به این بخش شامل «من یک نخود فرنگی متفاوتم» به کارگردانی شکیبا مولوی از تهران، «هر کی توی دنیا یه شکل و رنگی داره» به کارگردانی حامد ترابی از همدان، «دامن خیال انگیز من» به کارگردانی بهناز مهدی خواه از تهران، «کودک و پرنده» به کارگردانی محمد محسنی از ساوه، «حیاط خانه ما» به کارگردانی وحید خسروی از تهران، «دنیای رنگی رنگی» به کارگردانی سمیه منجم از لاهیجان، «مارمولک بد اَدا» به کارگردانی پگاه معصومی از همدان و «پر» به کارگردانی اکرم ابوالمعالی از تهران است.

در ادامه شورای انتخاب بخش مسابقه تئاتر خیابانی، هشت نمایش را برای اجرا در بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان انتخاب و معرفی کرد.

آثار پذیرفته شده این بخش توسط شورای انتخاب متشکل از جواد رحیم زاده کارگردان و بازیگر از مشهد، سعید باغبانی کارگردان و بازیگر از همدان و شهاب راحله کارگردان و بازیگر از تهران شامل «وقتی که هفت سالم بود» به کارگردانی مهدی حبیبی از تهران، «نقل مبارک و آقا» به کارگردانی پژمان شاهوردی از لرستان، «اوکسی در جزیره» به کارگردانی نِسا بخشی از همدان، «یک چالش نه چندان» به کارگردانی نوراله لک از خمینی شهر، «آینده مال بچه ها» به کارگردانی هیام احمدی از اصفهان، «سفر جادویی» به کارگردانی روح الله سینایی از پیشوا، «کمودور» به کارگردانی محمد محمدی قادر از همدان و «مرغ، درخت، گل» به کارگردانی غلامرضا محمدی از مشهد است.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری مجید قناد و با شعار «کودک، تئاتر، طبیعت» آبان ماه امسال برگزار می شود.

  • نویسنده :
  • منبع :