فیلم سینمایی «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم ورشو با آثار مختلفی به رقابت می‌پردازد.

پایگاه خبری تئاتر: سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی ورشو از ۱۹ تا ۲۸ مهر ماه در لهستان برگزار خواهد شد که فیلم «مسخره‌باز» ساخته همایون غنی‌زاده شب گذشته ساعت ۲۱:۳۰ اولین نمایش بین المللی‌اش را با حضور همایون غنی زاده کارگردان فیلم در قالب این جشنواره و در سالن سینمای «مالتی کینو» آغاز کرد.

فیلم «مسخره باز» که چهار نمایش در روزهای دوشنبه ۲۲، سه‌شنبه ۲۳، چهارشنبه ۲۴ و پنجشنبه ۲۵ مهر ماه دارد از معدود فیلم‌های جشنواره ورشو است که بلیت‌های هر چهار نمایشش از یک روز قبل به طور کامل به فروش رفته است.

از جمله فیلم‌های مهم حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره امسال  می‌توان به «تالاسو» ساخته گیوم نیملو با بازی ژرارد دوپا دیو به‌ عنوان فیلم اختتامیه، «شهردار ریونه سانیتا» ساخته ماریو مارتونه که در ونیز حضور داشت، ۲ فیلم مطرح سینمای مکزیک از گائل گارسیا برنال و آرتورو ریپشتاین، «جنگ آتبای» ساخته عادل خان یرژانوف فیلمساز مطرح قزاقستانی، انیمیشن «من بدنم را از دست دادم» ساخته جرمی کلپین که جایزه بهترین فیلم بخش هفته منتقدین جشنواره کن امسال را دریافت کرد، مستند «۱۴۳ خیابان صحرا» ساخته حسن فرهانی الجزایری که جایزه بهترین فیلمساز جدید را در جشنواره لوکارنو از آن خود کرد، مستند «همشهری ک» ساخته آلکس گیبنی، «بادکنک» ساخته تسدن پما از چین که در جشنواره ونیز حضور داشت، فیلم «عشق اول» ساخته تاکاشی میکه کارگردان صاحب سبک ژاپنی که در کن نمایش داشت و ... اشاره کرد.

همین‌طور «مادران ما» ساخته سزار دیاز از گواتمالا که جایزه دوربین طلایی بهترین فیلم اول را از جشنواره کن امسال دریافت کرده است، «دندان شیری» از شانون مورفی استرالیایی که در ونیز جایزه گرفت، مستند «ملت تک فرزندی» ساخته نانفو وانگ و جیالینگ ژانگ که جایزه بهترین مستند جشنواره سان دنس را گرفت نیز در این جشنواره حضور دارند.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی ورشو از ۱۹ تا ۲۸ مهر ماه در لهستان برگزار خواهد شد که این فیلم در بخش مسابقه این رویداد روی پرده می‌رود.

«مسخره باز» در حال حاضر با بازی علی نصیریان، صابر ابر، بابک حمیدیان، رضا کیانیان، داریوش موفق، محسن حسینی و هدیه تهرانی روی پرده سینما است. عرضه و پخش بین المللی «مسخره باز» به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

«مسخره باز» به تهیه کنندگی علی مصفا و سرمایه گذاری مهدی کرمی ساخته شده و پخش آن برعهده «خانه فیلم» است.