گروه «یاس تمام» نمایش «تا یک بشمار» را در جشنواره بین‌المللی «جزایر معجزات» در جزیره ساخالین روسیه به صحنه برد.

پایگاه خبری تئاتر: زهرا صبری کارگردان تئاتر و سرپرست گروه «یاس تمام» درباره جدیدترین تجربه بین‌المللی این گروه تئاتری گفت: نمایش «تا یک بشمار» را در جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی ساخالین با عنوان «جزایر معجزات» روی صحنه بردیم. این جشنواره که به صورت دوسالانه برگزار می‌شود، از سال ۲۰۱۱ آغاز به کار کرده و از ۶ تا ۱۶ اکتبر (۱۴ تا ۲۴ مهر) برگزار می‌شود. ما در  پنجمین دوره جشنواره و روز سیزدهم اکتبر (۲۱ مهر) اجرا کردیم.

وی درباره موضوع جشنواره «جزایر معجزات» و کشورهای شرکت‌کننده در آن، توضیح داد: این جشنواره شامل تئاتر کودک و تئاتر بزرگسال است و خلاقیت، فرهنگ و تاریخ از ویژگی‌های مدنظر برگزارکنندگان جشنواره است. همچنین آشنایی با جزیره ساخالین از دیگر اهداف برگزاری جشنواره «جزایر معجزات» است. در این جشنواره آثاری از کشورهای فرانسه، ایران، اسپانیا، مجارستان، بلغارستان، لیتوانی، استونی، آرژانتین، بلاروس، کره جنوبی، ژاپن و طیف گسترده‌ای از گروه‌های تئاتر روسیه حضور داشتند.

صبری ادامه داد: چندین گروه تئاتر خیابانی از شهرهای مسکو و سن‌پترزبوگ هم در این جشنواره حضور داشته و به اجرای آثار خود پرداختند. در این جشنواره تبادل ایده بین گروه‌ها و آثار شرکت کننده از دیگر اهداف برگزار کنندگان این رویداد بین‌المللی بود.

سرپرست گروه «یاس تمام» در پایان سخنان خود با اشاره به حضور مهدی شاه‌پیری، حسین دیواندری و رضا بهرامی بازیگران و بهرنگ عباسپور به عنوان آهنگساز در اجرای نمایش «تا یک بشمار» در جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی «جزایر معجزات»، درباره این تجربه بین‌المللی تأکید کرد: برای حضور در جزیره ساخالین باید پروازی ۸ ساعته از شهر مسکو را انجام می‌دادیم و هدف ما از این سفر طولانی برده شدن نام ایران در این جزیره دورافتاده است که خوشبختانه آبرومندانه این اتفاق رخ داد. ما اجرای موفقی

  • نویسنده :
  • منبع :