سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد بازسازی سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر ۱۵ آبان به پایان می‌رسد و این سالن بازگشایی مجدد می‌شود.

پایگاه خبری تئاتر: زهرا نوروزی سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره زمان پایان بازسازی سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر که پیش از این قرار بود در شهریورماه باشد، گفت: در روند بازسازی ممکن است کارهایی به امور پیمانکار اضافه شود که در قرارداد نبوده و این امر زمان بازسازی را طولانی‌تر می‌کند. طبق قرارداد اصلی ماشینری سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر و نصب صندلی‌های آن در حال تکمیل است.

وی درباره زمان بازگشایی مجدد سالن اصلی اعلام کرد: طبق هماهنگی‌هایی که با بهره‌بردار داریم، سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر تا ۱۵ آبان آماده بهره‌برداری مجدد می‌شود.

نوروزی درباره مواردی که قرارداد پیمانکار بازسازی سالن اصلی تئاتر شهر اضافه شده، گفت: برخی امور نظیر مقاوم شدن اسکلت و سازه صحنه سالن اصلی و رنگ شدن بخش‌هایی از سالن از جمله موارد فنی و امور بوده که جزو قرارداد پیمانکار بازسازی نبوده است.

سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره فاز بعدی بازسازی مجموعه تئاتر شهر، اظهار کرد: ما از یک مشاور تخصصی که مورد تأیید میراث فرهنگی است بهره می‌بریم که قرار است مطالعه وضعیت کل مجموعه تئاتر شهر را انجام دهد و بر اساس مطالعه مدنظر به ما اعلام می‌کند که اولویت بعدی باید بازسازی کدام سالن‌ها یا بخش‌های مجموعه تئاتر شهر باشد. تا پایان سال جاری اولویت‌های بعدی بازسازی مشخص و با توجه به اعتبارات سال ۹۹ امور انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: بحث ماشینری و نصب صندلی‌های سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر اعتبار زیادی را به خود اختصاص داد، ضمن اینکه بخشی از تأسیسات آب و فاضلاب مجموعه ایراد داشت که آن‌ها را هم انجام دادیم ولی بازسازی کلی دیگر بسته مطالعاتی است که توسط مشاور انجام می‌شود.

نوروزی درباره وضعیت و سرانجام بازسازی بنای قدیمی اداره برنامه‌های تئاتر که مخروبه شده است، یادآور شد: اداره تئاتر قبلا جزو ساختمان‌هایی بود که باید مورد مرمت و بازسازی قرار می‌گرفتند و از این رو از ردیف اعتباری مانند بازسازی مجموعه تئاتر شهر بهره‌مند می‌شد. بعد از مطالعه انجام شده درباره ساختمان اداره تئاتر مشخص شد که این بنا باید تخریب و دوباره احداث شود و این امر نیازمند ردیف اعتباری مجزایی است.

سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: پیشنهاد ردیف اعتبار اختصاصی برای احداث اداره تئاتر به سازمان برنامه و بودجه ارائه شده و به محض اختصاص این ردیف اعتبار، کارهای اجرایی شروع خواهد شد. البته به دنبال گرفتن پروانه ساخت از شهرداری تهران هستیم که در سال ۹۶ هزینه‌ای ۸۰۰ میلیون تومانی داشت و به طور حتم در حال حاضر این هزینه بالاتر خواهد بود. معاونت هنری و ما در دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد پیگیر گرفتن پروانه ساخت بنای اداره تئاتر هستیم.

  • نویسنده :
  • منبع :