سایت هالیوود ریپوتر، لیست قدرتمند‌ترین و با نفوذترین هنرمندان جهان و صنعت سرگرمی در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرد.

پایگاه خبری تئاتر: ساعاتی پیش سایت معتبر هالیوود ریپورتر لیستی از قدرتمند‌ترین افراد در صنعت سرگرمی که در راس آن سینما قرار دارد را معرفی کرد. در این لیست نام‌های بسیاری از مدیران استودیو‌های فیلم سازی، کارگردان‌ها، بازیگران و خوانندگان به چشم می‌خورد.

باب ایگر رییس کمپانی والت دیزنی دوباره در صدر قدرتمندترین فرد دنیای سرگرمی باقی ماند. او بیش از ۷۱ میلیارد دلار از دارایی‌های کمپانی فاکس قرن بیستم را در اختیار دارد و امسال نیز فروش ۸ میلیاردی محصولات دیزنی نیز دلیل انتخاب او به این عنوان است.

نکته دیگر این لیست حضور باراک و میشل اوباما در این لیست است که با عنوان تهیه کنندگان در رتبه ۵۰ این لیست قرار گرفته اند. در حالی جیمز وان سازنده فیلم سینمایی «آکوامن» هم در رتبه ۸۰ قرار گرفته که جنیفر لوپز نیز رتبه ۹۲ را به خود اختصاص داده است. در این لیست ۳۲ نام جدید دیده می‌شود که تاکنون در این لیست حضور نداشته اند.

تایکا وایتیتی در رتبه ۱۰۰، مارگو رابی در رتبه ۹۹، ویل اسمیت در رتبه ۸۱، کون هارت در رتبه ۷۳، اسکارلت یوهانسون در رتبه ۶۵، برادران روسو در رتبه ۶۲، کوئنتین تارانتینو در رتبه ۵۵، برد پیت در رتبه ۵۴، لئوناردو دیکاپریو با رتبه ۴۷، دواین جانسون با رتبه ۴۵ و استیون اسپلبرک با رتبه ۴۰ نام‌های آشنایی هستند که در این لیست حضور دارند. در ادامه ده نفر ابتدایی این لیست را معرفی می‌کنیم.

۱۰. آلان هورن و آلان برگمن/ به ترتیب رییس و نائب رییس استودیو والت دیزنی

۹. کوین مایر/ از مدیران یکی از بخش‌های کمپانی والت دیزنی

۸. پیتر رایس/ رئیس بخش تلویزیونی والت دیزنی

۷. سیندی هالند، اسکات استوبر و بلا باجاریا/ روسای بخش‌های مختلف شرکت نتفلیکس

۶. جان استنکی/ رئیس بخش وارنر مدیا

۵. کوین فایگی/ رئیس کمپانی مارول استودیو

۴. شری رداستون/ رئیس اجرایی شبکه ویاکوم سی بی سی

۳. برایان رابرتز و استیو بروک/ روسای شرکت اِن بی سی یونیورسال

۲. رد هستینگز و تد ساراندوس/ روسای شبکه نتفلیکس

۱. باب ایگر/ رییس کمپانی والت دیزنی

  • نویسنده :
  • منبع :