انجمن هنر هفتم در شهر کن فرانسه برنامه ویژه‌ای را با نام "تمرکز روی سینمای ایران" برگزار می‌کند.

پایگاه خبری تئاتر: در این برنامه که در تاریخ ۲۴ اکتبر ( ۲ آبان) در شهر کن فرانسه برگزار می‌شود، ابتدا فیلم «بنفشه آفریقایی» از ساعت ۶:۳۰ بعد از ظهر به روی پرده می‌رود و پس از آن فیلم «درساژ» دیگر فیلم ایرانی نمایش خواهد داشت.

در فیلم «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی، فاطمه معتمدآریا، رضا بابک و سعیدآقاخانی نقش‌های اصلی را ایفا کرده‌اند و داستان فیلم درباره شوکت، زنی میانسال است که متوجه می‌شود همسر اولش فریدون توسط فرزندانشان به خانه سالمندان منتقل شده است. او به همراهی همسر دومش رضا تصمیم می‌گیرند تا مرد را به خانه خود بیاورند. با حضور فریدون در خانه، رابطه شکو و فریدون تغییراتی می‌کند که در زندگی با رضا هم تاثیر می‌گذارد و اتفاقات تازه‌ای در زندگی هر سه رخ می‌دهد.

در فیلم «درساژ» به کارگردانی پویا بادکوبه هم علی مصفا، شبنم مقدمی، هوشنگ توکلی ،علیرضا ثانی‌فر،علیرضا آقاخانی ،سیامک ادیب،جلال فاطمی ،لویی سیفی ،یسنا میرطهماسب ،باسط رضایی، به‌آفرید غفاریان ،شایان فصیح‌زاده، رامبد مطلبی و نگار مقدم بازی کرده‌اند.

این فیلم به تهیه‌کنندگی روح الله برادری و سمیرا برادری پیش از این در جشنواره‌های متعدد جهانی حضور داشته و جوایزی از جمله تقدیر ویژه هیأت داوران بخش "نسل" جشنواره برلین و سیمرغ بهترین فیلم اول جشنواره جهانی فجر را دریافت کرده است.

پخش بین‌المللی فیلم «درساژ» و «بنفشه آفریقایی» را نسرین میرشب برعهده دارد.