روح اله جعفری دبیر بخش های غیررقابتی صحنه‌ای و مسابقه‌ مقالات رادی‌شناسی دومین جشنواره‌ تئاتر اکبر رادی شد.

پایگاه خبری تئاتر: روح اله جعفری کارگردان، نویسنده، منتقد و پژوهشگر تئاتر و استادیار دانشگاه با حکم دبیر دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی به عنوان دبیر بخش مسابقه مقالات رادی شناسی و دبیر بخش غیر رقابتی صحنه ای جشنواره منصوب شد.

جعفری در نخستین دوره این جشنواره که سال گذشته برگزار شد مسئولیت دبیری بخش مسابقه مقالات رادی شناسی را بر عهده داشت و هم اکنون در شورای سیاستگذاری دومین دوره جشنواره نیز عضویت دارد.

بخش مقالات رادی شناسی دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی و در هشت موضوع و بخش تحت عناوین؛ توجه به ارزش های نهاد خانواده در آثار اکبر رادی، مفهوم شهر، شهرنشینی و حقوق شهروندی در آثار اکبر رادی، روایت شناسی در آثار اکبر رادی، بررسی آثار اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی، ره یافت‌ ها و الگوها در دراماتورژی آثار اکبر رادی، شیوه های کارگردانی نمایشنامه های اکبر رادی، گرته برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار اکبر رادی و بررسی تطبیقی نمایشنامه ‏های اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان برگزار می شود.

متن حکم انتصاب روح اله جعفری به این شرح است:

«به نام خداوند قلم و زیبایی/ فرهیخته‌ گرامی/ جناب آقای دکتر روح‌الله جعفری

اینک جشنواره‌ تئاتر اکبر رادی به‌عنوان رویدای ملی‌ فرهنگی دست‌آوردهای ثمربخشی را برای بنیاد اکبر رادی فراهم آورده و بی‌تردید با همه‌ محدویت‌ها و کاستی‌های سخت‌افزاری خود توانسته گام‌های سازنده‌ای را برای پویایی فرهنگ تئاتر بردارد. با توجه به تجربه‌ ارزنده‌ جناب‌عالی در حوزه‌ کارگردانی و مطالعات و پژوهش‌های اجرایی تئاتر و نیز تلاش‌های بی‌شائبه و مجدانه‌ تان برای اعتلای این هنر، بدین‌وسیله جناب‌عالی به عنوان دبیر بخش مسابقه‌ مقالات رادی‌شناسی و دبیر بخش غیررقابتی صحنه‌ای دومین جشنواره‌ تئاتر اکبر رادی منصوب می‌شوید.

امید می‌رود با حضور ارزشمند جناب‌عالی شاهد جشنواره‌ای تأثیرگذارتر، پویاتر و شایسته‌تر باشیم. پذیرش مسئولیت‌تان در این رویداد ملی‌فرهنگی را قدر می‌نهم و از یگانه آفرینش‌گر جهان هستی برای جناب‌عالی، سربلندی و توفیق روزافزون خواهانم.»

دومین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی، شورای اسلامی شهر تهران، فرهنگسرای سرو و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو (رادیو نمایش) از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار می شود.

  • نویسنده :
  • منبع :