انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی امیرهوشنگ معین در پنجمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن تایچونگ ۲۰۱۹ کشور تایوان نمایش داده شد.

پایگاه خبری تئاتر:  پویانمایی ۸ دقیقه‌ای «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی امیرهوشنگ معین در بخش مسابقه فیلم کوتاه پنجمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن تایچونگ ۲۰۱۹ کشور تایوان نمایش داده شد.

این فیلم از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در این رویداد بین‌المللی به همراه فیلم‌هایی از کشورهای کره جنوبی، کانادا، سوئیس، صربستان و اسلواکی، چین، فرانسه و تایوان در بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه جشنواره در سه نوبت به نمایش در آمد.

در پنجمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن تایچونگ، بخش فیلم کوتاه کودکان نیز به دیگر بخش‌های جشنواره از جمله فیلم کوتاه انیمیشن، فیلم کوتاه تایوانی، فیلم کوتاه دانشجویی و فیلم کوتاه دانشجویان تایوانی اضافه شد.

جشنواره بین‌المللی انیمیشن تایچونگ به عنوان تنها جشنواره بین‌المللی در حوزه انیمیشن از سال ۲۰۱۵ در شهر تایچونگ سومین شهر بزرگ کشور تایوان برگزار می‌شود. با توجه به سیاست‌های فرهنگی، هنری و توسعه روز افزون شهر تایچونگ تایوان فیلم و تلویزیون به اصلی‌ترین تمرکز برای دست‌یابی به سرمایه خلاقانه و شیوه صحیح زندگی تبدیل شده است.

همچنین انیمیشن به عنوان موضوع جشنواره فیلم در این شهر، هدف دست‌اندرکاران سینما است به‌گونه‌ای که سکوی پرتاب برای انیماتورهای جوان تایوان برای راه‌یابی به جشنواره‌های بزرگ انیمیشن بین‌المللی و دیدار با انیماتورهای مطرح دنیا باشد.

پنجمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن تایچونگ از ۱۹ تا ۲۸ مهر ۱۳۹۸ برابر با ۱۱ تا ۲۰ اکتبر ۲۰۱۹ در تایوان برگزار شد.

  • نویسنده :
  • منبع :